VELKÁ BÍTEŠ B – HARTVÍKOVICE 5:3
Páteční předehrávku posledního kola začali lépe fotbalisté rezervy Velké Bíteše a po brankách Loupa a Horkého vedli v 16. minutě už o dvě branky. Jenže o záchranu bojující Hartvíkovice nesložily zbraně a Martin Kopuletý dvěma brankami během osmi minut vyrovnal na poločasových 2:2.

Také úvod druhého dějství vyšel lépe domácímu celku. Martin Švanda vrátil Bíteši v 55. minutě vedení, na jeho trefu pak o tři minuty později svým druhým gólem v zápase navázal Loup. V 65. minutě dokonal hattrick Martin Kopuletý a vykřesal pro hosty jiskřičku naděje. Ta definitivně pohasla čtyři minuty před závěrečným hvizdem, když musel předčasně pod sprchy Jakub Sýkora, navíc hned poté Klusák pátou brankou zápas rozhodl.

Góly: 3. a 58. Loup, 16. Horký, 55. M. Švanda, 86. Klusák – 20., 28. a 65. Martin Kopuletý. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (86. J. Sýkora). Diváci: 60. Poločas: 2:2. V. Bíteš B: Rozum – M. Švanda, T. Pelán (46. Nekuda), Svoboda, Paprskář – Fousek (62. Krejčiřík), Klusák, Horký, Pelikán – Hemala, Loup.

ŠTĚPÁNOV – V. BERANOV 3:2
Železáři, vědomi si toho, že k záchraně potřebují bezpodmínečně zvítězit, šli už v 5. minutě do vedení. Veselský našel Kutnyka a ten otevřel skóre zápasu. Poté převzali otěže zápasu hráči Velkého Beranova, kteří měli ve 30. minutě velkou příležitost k vyrovnání, Roman Hrubeš však výborně zasáhl obranným skluzem.

Další branky padaly až po změně stran. V 56. minutě vybojoval míč Kintr a střelou k levé tyči zvýšil na 2:0. To domácí jakoby ukolébalo a v 65. minutě Smejkal z pokutového kopu snížil. Ihned po rozehrávce ale Kutnyk našel dlouhým pasem Vrzala, ten obešel obránce hostů a po jeho nahrávce měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu opět Kintr – 3:1. Závěr všk příliš klidný nebyl, protože v 73. minutě zazmatkoval gólman Dinga, když chtěl rychle rozehrát, ale míč hodil přímo na nohu Eliáše, který opět snížil na rozdíl jediné branky. Těsné vedení už ovšem hráči Štěpánova udrželi a mohl tak oslavit záchranu v soutěži.

Góly: 5. Kutnyk, 56. a 66. Kintr – 65. Smejkal (PK), 73. Eliáš. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Štěpánov: Dinga – O. Hrubeš, R. Hrubeš, Novák, Sedláček, Kovalchuk, Vrzal, Kintr, Kutnyk, Šikula (90. Šibor), Veselský (85. Macháček).

RANTÍŘOV – BOHDALOV 3:4
Domácí v sobotu jen korunovali jaro, které si za rámeček rozhodně nedají. Rantířov měl přitom rozlučkový zápas se sezonou rozjetý famózně, a to i proto, že Jakub Holub otevřel po čtvrt hodině skóre, a jelikož domácím vyšel i závěr poločasu, bylo to do přestávky dokonce o tři góly. A to zásluhu Vacka, který se trefil během šesti minut dvakrát!

No jo, jenže ani takový rozdíl nakonec neznamenal rozhodnutý mač. Bohdalovští jakoby si řekli, že už nemají co ztratit, a začali zlobit. Koukal po necelých deseti minutách druhé části snížil, a když si vzápětí dal vlastní branku Procházka, bylo zaděláno na drama. Psychika Rantířovských tím hodně utrpěla, a to hostům nahrálo k obratu, o který se postarali Jaroš s Doležalem. Domácí tak utrpěli další porážku, v tomto ročníku naštěstí už poslední.

Góly: 17. J. Holub, 38. a 43. Vaněk – 54. Koukal, 57. vlastní Procházka, 76. Jaroš, 86. Doležal. Rozhodčí: Maar. ŽK: 1:2. Diváci: 87. Poločas 3:0. Bohdalov: Velín – Chalupa, Novotný, Křesťan (46. Henzl), A. Fabík – Neuman, Pokorný, Doležal, Jaroš – Koukal, Boháček (89. P. Fabík).

R. SVRATKA – ROKYTNICE 5:0
Od prvních minut byli fotbalisté Radešínské Svratky lepším týmem, Plhal s Pekárkem však své úvodní příležitosti nevyužili. Po rychlém brejku navíc mohli jít do vedení hosté, ale Drdla míč na brankové čáře vykopl. Až ve 30. minutě se po centru Šacla hlavou prosadil Plhal.

Pár minut po změně stran bylo rozhodnuto. Během tří minut přidal další dvě branky Plhal a završil svůj hattrick. Nejprve ve 47. minutě proměnil sólový nájezd, když mazácky zakončil blafákem, svůj třetí gól přidal dorážkou z malého vápna. V 64. minutě se prosadil Mužátko střelou levačkou na zadní tyč – 4:0. Poslední branku zápasu obstaral po centru Dostála z voleje zakončující Veselý. Ziskem tří bodů si tak Radešínská Svratka zajistila nečekaný, ale zasloužený postup do I. A třídy.

Góly: 30., 47. a 50. Plhal, 64. Mužátko, 83. Veselý. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 0:1. Diváci: 285. Poločas: 1:0. Rad. Svratka: P. Chrást – J. Chrást, Drdla, Smejkal, Janů – Šacl (80. Šoustar), Pekárek, Starý, Mužátko – Gabriel (72. Dostál), Plhal (77. Veselý).

MĚŘÍN – SL. POLNÁ B 4:3
Utkání dvou rozdílných poločasů vyšlo v prvním dějství lépe béčku Polné. Už po třech minutách hry se po brejku prosadil Holub a otevřel skóre zápasu. Z podobné situace pak v nastaveném čase první půle skóroval také Jelínek – 0:2.

Měřín se dočkal v 51. minutě, Beran se šikovně prosadil na malém vápně – 1:2. O čtyři minuty později se odražená střela dostala na nohu střídajícího Michala Hladíka a ten vyrovnal. Krátce po hodině hry vrátil hostům z penalty vedení Kratochvíl, ale Jiskra brankami Jonáše a Kružíka dokonala obrat na konečných 4:3.

Góly: 51. Beran, 55. M. Hladík, 67. Jonáš, 78. Kružík – 3. Holub, 45.+1. Jelínek, 62. Kratochvíl (PK). Rozhodčí: Rygl. ŽK: 5:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Měřín: J. Hladík – Matoušek, Kuřátko (28. M. Hladík), Bublán, Procházka, Kožený (87. Láznička), Souček, Beran, Doležal, Jonáš, Kružík.

NEDVĚDICE – STAŘEČ 4:5
Vstup do zápasu Nedvědici nevyšel, už v 6. minutě vstřelil Kaňka vedoucí branku Starče. Vyrovnání zařídil v 17. minutě Houdek, jehož tečovaná střela z přímého kopu zapadla do branky hostů. Obrat pak obstaral krátce před uplynutím půlhodiny hry Vašíček – 2:1. Už o čtyři minuty později ale bylo vyrovnáno, po špatně zahraném ofsajd systému proměnil sólový nájezd Bříza.

Vedení vrátil Nedvědici v 57. minutě povedenou střelou levačkou Trdý, za další dvě minuty přidal Vašíček čtvrtou branku a zdálo se být rozhodnuto. Jenže v 68. minutě nejprve propálil z hranice velkého vápna chumel hráčů Vodička a o devět minut později bylo po brance Linharta dokonce vyrovnáno – 4:4. Definitivní KO přišlo pro domácí celek v 87. minutě, kdy gólman Havlík vyboxoval míč jen do Kaňky, který se od něj odrazil do jeho svatyně – 4:5. Vzhledem k vývoji ve vyšších soutěží by však Nedvědice měla v I. B třídě působit také v nadcházející sezoně.

Góly: 17. Houdek, 29. a 59. Vašíček, 57. Trdý – 6. a 87. Kaňka, 33. Bříza, 68. Vodička, 77. Linhart. Rozhodčí: Terber. ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 2:2. Nedvědice: Havlík – Trdý, Sytař (76. Bracek), Štefka, Škutchan, Havíř (63. Pokorný), Havlíček, Vašíček, Burýšek, Jirásek, Houdek.