V dnešních zápasech může po sestupové tajence být vyřešena i ta postupová. „Nevěřím, že Polná doma prohraje,“ říká ale opatrně trenér Vrchoviny Richard Zeman. Právě jeho tým by se mohl při shodě výsledků dvě kola před koncem radovat z postupu do divize.

Ale hráče Vrchoviny nečeká lehká zkouška. Do Nového Města přijede Humpolec, který na jaře ještě neprohrál. „Potřebujeme Humpolci jejich úctyhodnou jarní sérii přetrhnout,“ uvědomuje si Richard Zeman. „Humpolec dobře znám, jak hráče, tak trenéra. Ctím je, ale teď jim to prostě nevyjde,“ varuje soupeře předem trenér Zeman.

Ten zatím nad žádnými postupovými oslavami nepřemýšlí. „Tohle jde mimo mě. Máme na to v realizačním týmu specialistu, který určitě něco připraví, ale zatím to není na pořadu dne.“

Trenér Zeman ví, že udělat poslední krok bývá nejtěžší. „Sám jsem hráčům říkal, ať na to nehledí, dokud není nic hotové.“

Však také v posledních duelech měla Vrchovina trošku trable. „V posledních zápasech nám scházela určitá lehkost, v Pacově i doma s Třebíčí jsme se trápili v koncovce,“ přiznává Zeman.

Polná hostí doma Starou Říši a bude zajímavé sledovat, zda při poslední kanonádě v Hartvíkovicích nevystřílela všechny ostré náboje.