NOVÁ VES – SVĚTLÁ N. S. 1:0

První dějství moc fotbalové krásy nepřineslo. Oba týmy se bály udělat chybu a podle toho to na hřišti vypadalo. Domácí sice měli několik standardních situací, ale bez úspěchu.

Fotbalový moment přišel až na samotném konci poločasu. Do vápna hostů se vřítil uzdravený Radek Novotný a po kontaktu s Blažkem se poroučel k zemi. Sám postižený hráč ovšem penaltu kopl prachbídně a Březina jeho pokus vyrazil.

„Takový moment není před odchodem do kabin příjemný. Trochu jsem se bál, že to s mužstvem otřese a naopak soupeř se dostane na koně. Nepamatuji si totiž zápas, kdy bychom penaltu nedali,“ přiznal kouč Nové Vsi Jan Nečas.

„Já si hlavně myslím, že ta penalta se neměla vůbec pískat,“ podotkl trenér Světlé František Polák.

Deset minut po změně stran se Radek Novotný ocitl opět na zemi ve velkém čtverci hostí.

Tentokrát ho už evidentně srazil světelský kapitán Císař. K exekuci už se ovšem Novotný nepostavil. Slovo si tentokrát vzal Havlík. Zvolil sice stejnou stranu jako jeho neúspěšný předchůdce, ale na jeho razantní střelu neměl Březina nárok.

„Obvyklé exekutory mám zraněné. Havlík penaltu normálně nekope, ale poradil si výborně,“ pochvaloval si Nečas.

Hned poté mohl domácí vedení pojistit střídající Lukáš Čech, ale Březina se vyznamenal. Světelský gólman si poté výborně poradil i s Havlíkovým nečekaným zakončením zády.

Poté byl k vidění kuriózní souboj brankářů. Trenér Nečas totiž musel vystřídat zraněného Lukáše Čecha a do útoku tak vyslat náhradního gólmana Jiřího Fuksu, který se hned při prvním dotyku s míčem dostal po nečekané kličce do obrovské šance, ale přestřelil.

Teprve pak začala hrát i Světlá. A měla smůlu. Tvrdá rána Tůmy se od tyče odrazila do gólmana Novotného, od kterého šel míč do rohu.
Po něm vznikl v pokutovém území Nové Vsi pořádný závar. Míč ovšem z brankové čáry vyhlavičkoval Kubík.

Poté ještě zahrozil další ránou Tůma, ale Novotný ji konečky prstů stačil vytlačit na rohový kop. Ten už ovšem žádnou šanci nepřinesl. „Začali jsme hrát až ke konci, a to nestačí. Takhle nemáme šanci na úspěch v žádném zápase. Nová Ves předvedla ukázkovou bojovnost a zaslouženě vyhrála,“ uznal světelský kouč Polák, který boj o záchranu rozhodně nevzdává. „To vůbec ne, zápasů je ještě hodně,“ dodává.

Gól: 57. Havlík (PK). Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Nová Ves: P. Novotný – J. Bureš, Pohanka, J. Starý, Kubík – J. Šandera, Havlík, R. Novotný, J. Krejčí – D. Čech (68. Miluška), P. Starý (46. L. Čech, 85. Fuksa). Světlá n. S.: Březina – Halama, Pecha, Blažek (66. T. Novotný), Dvořák – Rezek, Císař, Tůma, Klaus – T. Teplan (58. Závorka), Karel. Nejlepší hráči: R. Novotný, J. Starý – Císař.
Příští kolo: Vrchovina - Třebíč B, Velká Bíteš - Jaroměřice n. R., Okříšky - Havl. Brod, M. Budějovice - Humpolec, Bystřice n. S. - Pelhřimov, Světlá n. S. - Herálec HB, Jemnicko - Nová Ves, Hartvíkovice - Polná.