SLAVOJ POLNÁ – VRCHOVINA 5:3

Zápas měl od začátku správný náboj i tempo. Domácím vyšel rozehraný signál a Urbánek brzy otevřel skóre. Jenže chvíli nato chyboval Benda a hostující Kovář srovnal. Pak minul v čisté šanci branku Fadrný. V pětadvacáté minutě pálil po rohu Klíma a Šimkova teč byla gólová – 2:1. Srovna mohl Kovář, ale tentokrát nezamířil přesně. Ve 38. minutě nejdříve ve vápně fauloval Skočdopole, ale následnou penaltu Víchovi chytil! V závěru hosté měli další šance, a znovu si „došli“ pro penaltu, kterou tentokrát Michal proměnil – 2:2.

Ve druhé části to bylo opět divoké a defenziva u obou výběrů příliš dobře nefungovala. Na začátku se po centru Bambuly prosadil Válek. Na rozdíl dvou branek zvýšil dorážející Fadrný a po hodině hry to bylo už 5:2, jelikož Tlačbaba byl ve skrumáži na správném místě a nezaváhal. Poslední slovo měl, stejně jako v první půlce, hostující Michal, který znovu proměnil penaltu a dal na 3:5.

Góly: 5. urbánek, 24. Šimek, 49. Válek, 51. Fadrný, 66. Tlačbaba – 7. Kovář, 44. a 90. Michal (oba PK). Rozhodčí: Holubinka. ŽK: 2:3. Diváci: 205. Poločas 2:2. Slavoj Polná: Skočdopole – Šimek, Bambula, Zábrodský, Ujčík – J. Holub (73. Procházka), Fadrný, Urbánek, Benda – Válek (79. Hrdlička), Klíma. Vrchovina: P. Šmída – Dobiáš, Blažíček, Vícha, Wolker (86. Bárta) – Mazel (84. Veselý), Michal, Poul, Žák, Kovář – M. Šmída (90. Čírtek). Nejlepší hráči: Holub, Urbánek – M. Šmída.

PELHŘIMOV – V. BÍTEŠ 1:0

Pelhřimov byl stoprocentní i ve druhém domácím zápase. „První poločas nám vcelku vyšel. Byli jsme lepším týmem. Velká Bíteš hrála vyloženě na brejky,“ popsal dění na hřišti trenér domácích Martin Moravec. Gól ovšem nepadl, byť z pelhřimovského týmu se o zakončení z hranice vápna pokoušeli Pikl, Homolka, Kmoch. Koncovka ovšem domácím nevycházela, scházela především přesnost. Po přestávce se karta prakticky otočila, Velká Bíteš byla fotbalovější. Jenže ani hosté převahu v gól nepřetavili. „Byl to remízový zápas. Nakonec rozhodla jediná akce. Brankář soupeře špatně rozehrál a po faulu na Mazače se kopala penalta. Tu Poul proměnil,“ vrátil se ke klíčovému okamžiku Moravec. Hosté měli svou největší šanci v samém závěru, ale zblízka mířili nad břevno.

Gól: 77. D. Poul (PK). Rozhodčí: Nováček. ŽK: 0:3. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Čermák – Sládok, Pícha, Vacek, Homolka – Kmoch, Hanousek, D. Poul, Ryšavý (60. V. Poul) – Pikl (87. Mazanec), Obranec (69. Mazač). V. Bíteš: T. Pokorný – Mrňa, Kopáček (71. J. Pokorný), Kerber, Střecha – Nekuda, Chlup – Antoš (63. Ivančík), Valsa, Cícha – Rozum (71. Dvořák). Nejlepší hráči: Pícha, D. Poul – Valsa.

ST. ŘÍŠE – UH. BROD 1:1

Dlouhou dobu se před oběma brankami nic vážného nedělo. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale ve vápnech nikdo nic kloudného nevymyslel. Až po půlhodině se do šestnáctky odvážil domácí Rygl, byl sražen a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Kadlec. Neuman byl takřka bez práce, takže poločas skončil o něco lépe pro Říši.

Ta ale druhé dějství prospala. Nemohla se dostat do tempa a navrch měl výběr Uherského Brodu. V 50. minutě skončil jeden pokus na tyči, o dvacet minut později se za Neumanem rozezučelo břevno. A když už to vypadalo, že domácí hubený náskok udrží, pískl rozhodčí Pospíšil i na druhé straně pokutový kop, který Pacl také zužitkoval. „Ani nevíme, za co to pískl, někdo se tam zklátil. Ale my jsme si o to koledovali. Ve druhé půlce jsme byli pod tlakem a dalo se čekat, že tam něco spadne, a taky že spadlo. Je to škoda, ale remíza je myslím spravedlivá. My jsme si bohužel nevytvořili žádnou šanci, v útoku nemáme kvalitu,“ doplnil trenér domácích fotbalistů Luděk Kovačík.

Góly: 36. Kadlec (PK) – 87. Pacl (PK). Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 4:3. Diváci: 115. Poločas 1:0. Stará Říše: Neuman – Hekerle, Kadlec, Príborský, Dvořák – Severa, Vodáček, Pokorný, Rygl (73. Sobotka) – Vácha (62. Brnický), Vacek. Uherský Brod: Man – M. David, Kúdela, Vrága – R. David, Pacl, Šálek, Dolina (73. Mančík), Pochylý (55. Michalec) – Nevařil, Jaroněk (91. Holík). Nejlepší hráči: Kadlec, Severa – Vrága.