Svůj návrat si ovšem představoval v růžovějších barvách. „Začátek byl hodně dobrý, jenže pak jsme začali doplácet na spoustu individuálních chyb," trápilo režiséra hry posledního celku podzimní tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy.

Lukáši, asi jste nečekal, že budete po polovině ročníku na dně tabulky?
To tedy ne. Začátek byl velice dobrý, jenže pak na nás dolehla krize. Z ní jsme se nedokázali vyhrabat, proto jsme tam, kde jsme. Z pohledu celého týmu tak samozřejmě nemůžeme být vůbec spokojení.

Nelitujete proto zpětně letní změny dresu?
Určitě ne. Přece jenom už mám dost zkušeností, takže jsem dobře věděl, do čeho jdu. Je to vyšší soutěž, bylo jasné, že nebudeme jenom vyhrávat. Ale kabina tvoří dobrou partu a také s vedením jsem se vždy bez problémů domluvil.

Jak vlastně ve Vrchovině přijali vaše rozhodnutí zkusit ve Žďáře třetí ligu? Nesetkal jste se s negativní reakcí?
Nic takového jsem nezaznamenal. Většina lidí totiž pochopila, že prostě chci zkusit vyšší soutěž. Vedení Vrchoviny nechalo rozhodnutí na mně, pouze se Žďárem řešilo otázku kompenzace. V kabině Vrchoviny sem tam padla nějaká poznámka, ale vyloženě v legraci.

Vraťme se ke žďárskému podzimu. Kde hledat příčiny tristního bodového zisku a postavení v tabulce?
V první třetině jsme doma vyhrávali, ale venku jsme se nedokázali prosadit. Bohužel jsme pak začali doplácet na spoustu individuálních chyb. Ty nás pokaždé stály body a my jsme se po dobrém startu tabulkou propadali stále níž a níž.

Bylo zlomem nezvládnuté domácí derby s Třebíčí v 9. kole?
To bych neřekl. Už předtím jsme totiž hráli dvakrát venku, kdy jsme byli v laufu, ale nedovezli jsme ani bod. Nezlomil nás jeden konkrétní zápas, ale chyby, o kterých jsem už hovořil. I po Třebíči byla spousta zápasů, kde jsme mohli bodovat.

Když je tým poslední, tak asi nebudete úplně spokojen ani se svými výkony?
Na hřišti jsem do toho dával všechno, ale můj přínos pro mužstvo nebyl stoprocentní, hlavně pokud jde o gólovou bilanci. V první řadě jde o tým a hra dopředu nám trochu vázla. Nevytvářeli jsme si tolik šancí, kolik by bylo potřeba, i to byla jedna z příčin našich výsledků.

Necítil jste se trochu pod tlakem, když góly stále nepřicházely? Přece jenom v dresu Vrchoviny se vám střelecky docela dařilo, kdežto teď se vás občas držela střelecká smůla.

Osobně mám stejnou radost z gólové nahrávky jako ze vstřelené branky, takže jsem žádný tlak necítil. Na druhou stranu chápu, že se ode mě nějaké góly čekaly. Jenomže jako tým jsme dopředu nepracovali tak, jak bylo potřeba. Šancí bylo málo, a to jak pro mě, tak i pro spoluhráče.

Alespoň malou radost vám však musely dělat podzimní výsledky domovské Vrchoviny?
Výsledky jsem pozorně sledoval a kluci mě potěšili. Prožili obrácenou půlsezonu než my. Začátek nebyl valný, ale přece jenom se vyměnil trenér, proto chvíli trvalo, než si všechno sedlo. Ale pak už se rozjeli a do jara mohou jít úplně v klidu.

S Lukášem Michalem v sestavě?
(smích). Půlroční hostování mi skončilo. Žďár má zájem na jeho pokračování a já bych se tomu také nebránil. Ale určitě musí dojít ke zkvalitnění kádru. Ne snad, že by tady kvalita nebyla, ale na záchranu třetí ligy je prostě potřeba přivést nějaké hráče.

V záchranu tedy věříte?
Zatím to vypadá, že sestupovat bude pouze jeden tým, takže šance jsou dost velké. Potřebujeme udělat nějakou sérii dobrých výsledků a rychle se vyhoupnout z posledního místa. V záchranu určitě věřím.