„I když jsme se i předtím snažili hrát ne všechno na Staňka, tak to byl náš klíčový hráč. Dával hodně gólů. Teď budeme muset hrát jinak. Vlastně se to podobá problému reprezentace, která přišla o Jana Kollera,“ usmívá se kouč Miroslav Karpíšek.

Staňkovy úkoly a góly se rozdělí

Staňkův čich na góly byl proslulý. Stačil nákop dopředu, centr do vápna a bylo z toho obrovské nebezpečí pro soupeře. A většinou končilo oslavou gólu obávaného střelce, který prošel jihlavským fotbalem.

Jeho místo nyní zaujme víc hráčů. „Ty úkoly i góly by se měly víc rozložit,“ podotýká Karpíšek. Na místo zkušeného střelce se postavil mladý dravec Vít Kratochvíl. I když v koncovce se má ještě od staršího exkolegy co učit, vypadá jeho budoucnost hodně slibně. K němu by se měli ještě přidat Jaroslav Kolečkář z Bohdalic a Michal Havlíček, který přišel na hostování z Nedvědice.

Cíl pro nadcházející sezonu je jasný. „Chceme hrát tak, abychom byli spokojení my, hráči, i diváci,“ říká Karpíšek. Nebrání se ani nejvyšším příčkám. „Uvidíme, jak se nám bude dařit. Každopádně minulá sezona byla z tohoto pohledu povedená a my bychom na ni chtěli minimálně navázat,“ dodal trenér.