Pelhřimovští ale moc nejásali. V derby Vysočiny ve Staré Říši chtěli vyhrát. Nakonec si odvezli jen bod za remízu 1:1. „Byli jsme lepším týmem, proto je bod ztrátou," mrzelo asistenta pelhřimovského trenéra Martina Moravce.

Hosté sice od prvního poločasu prohrávali, ovšem ve druhém dějství z vysokého množství šancí proměnili jen jednu. A to navíc hráli téměř půlhodinu přesilovku po vyloučení Kittlera.

„Rozhodla naše neschopnost dát gól, nezvládáme koncovku," podotkl asistent kouče Miroslava Čížka, který tým převzal v zimě. Pro Moravce tak jde po Leoši Mitasovi a Vladimíru Kocourkovi už o třetího nadřízeného. Výrazné změny ale v porovnání s podzimem prý nenastaly.

„Je to logické, protože kádr zůstal stejný. Jen do něj přibyl uzdravený útočník Petr Liška. Nicméně musíme být ještě více důslední v koncovce, ne jako teď," podotkl Moravec.

I pod Čížkem putuje sestavou Pavel Benda. Hráč s jihlavskou minulostí, který občas nastupuje na beku, vyběhl tentokrát na hřiště jako útočník. „On je univerzál, který může hrát prakticky v kterékoliv řadě. Téhle přednosti jsme ale využívali už i na podzim," dodal Moravec.

Už tuto neděli přivítá Pelhřimov Žďár, tedy další tým z Vysočiny, který si podzimními výsledky zkomplikoval sezonu. FC Žďas však do jara vstoupil výtečně. Domácí výhra nad Mutěnicemi byla po povedeném výkonu naprosto zasloužená. „Vyhrát jsme ale mohli i vyšším rozdílem, šance na to byly," řekl žďárský kouč Petr Nedvěd.

Staronový trenér, který v posledním podzimním kole nahradil Pavla Kubiše, před startem jara naznačil, že s týmem pracoval na novém herním stylu. „Snažíme se o to, abychom si v ofenzivě vypracovávali co nejvíce příležitostí," podotkl.