„Bylo nás tam pět legionářů, z toho čtyři dojížděli z Českých Budějovic a já jediný z Jihlavy, takže to bylo jasné," krčí rameny Wasserbauer. Nepříjemnou zprávu se dozvěděl teprve na přelomu roku. Moc manévrovacího prostoru tak neměl. „Byly nějaké nabídky z tamních nižších soutěží, ale já si říkal, že na to mám ještě čas," vysvětluje obránce, který nastupoval v páté rakouské nejvyšší soutěži.

„Je srovnatelná asi tak s naší divizí. V přípravách jsme v pohodě a jasně poráželi týmy z jihočeského krajského přeboru," popisuje Wasserbauer.

Zápasová i trenérská štace

O úrovni české, respektive moravské divize D obrázek pochopitelně má. Sice ji hrál naposledy v roce 2007 v dresu Velkého Meziříčí, o čtyři roky později však jako asistent trenéra a bývalého spoluhráče Tomáše Kaplana pomáhal v polenském Slavoji. I proto je překvapením, že nezakotvil buď tam, nebo ve Velkém Meziříčí.

„Na oba kluby mám velmi dobré vzpomínky, ale já to v současné době beru tak, že jaro strávím v Česku a pak bych chtěl znovu jít hrát ven. V Polné, která má dost bodů, bych tak zbytečně zabíral místo mladým klukům a Velké Meziříčí má také v MSFL dost nahráno. Naopak ve Žďáře skončili oba stopeři, čeká ho boj o záchranu a já věřím, že mu mohu pomoci," vysvětluje s tím, že v týmu se potká i s bývalými spoluhráči z FC Vysočina.

„Bude tomu tak vlastně i v zápasech. I v ostatních divizních týmech jsou kluci, které pamatuji z Jihlavy, hrají se hodně derby a já se na tu změnu těším," říká a připouští, že se jeho půlroční mise může i natáhnout.

„Kdoví, třeba si na konci jara řeknu, že už nechci nikam daleko dojíždět a zůstanu, ale v současné době je to nastavené tak, že jde o výpomoc," podotýká.

Po odehrané vítězné premiéře v přípravě proti Živanícím si zatím netroufá hodnotit, jaké má FC Žďas šance na záchranu. „Ten tým teprve poznávám. Zatím to na mě působí tak, že měl během podzimu spíš smůlu," dodal Wasserbauer, který má na kontě sto třetiligových a přes devadesát divizních startů. Třikrát také naskočil ve druhé lize pod trenérem Karlem Večeřou v památné postupové sezoně.