Přesně podle předzápasového přání trenéra vlétli do utkání jihlavští hráči. Aktivně, rychle, odvážně ofenzivně. Hosté vůbec nevěděli, kam dřív skočit.

Do páté minuty zahrávali domácí tři rohy, v sedmé minutě odražený míč na vápně zachytil Obert, jehož bomba šla těsně vedle. A v končící čtvrthodině hry zaslouženě udeřilo do Bertelmanovy sítě. Vaculíkův přímý kop si našel hlavu Sedláčka a domácí vedli 1:0.

Po vedoucí brance se však fotbal ze stadionu velmi rychle vytratil. Mostečtí hráči za celý poločas na Blažka nevystřelili, domácí se začali trápit v přechodu do útoku. Jejich povětšinou vzduchem posílané přihrávky adresáta nenacházely, a tak se až do přestávky bojovalo především v polovině hrací plochy bez výraznějšího vzruchu.

Zato hned po změně stran se domácí fandové dočkali gólové pojistky. Tecl obral o míč Schuta, prodral se do vápna a ideálně našel osamoceného Vaculíka, který trefil přesně k pravé Bertelmanově tyči – 2:0.

Vzápětí mohl přidat třetí branku Mešanovič, ale ten na mosteckého brankáře nevyzrál. Hosté poté dvakrát vystřídali a zvýšili svoji aktivitu. V 64. minutě také poprvé vystřelili na branku, ale lehoučký oblouček Kerbra nemohl Blažka vystrašit. O tři minuty později už bylo rozhodnuto, když na rohový kop vyskočil nejvýše Sedláček a zamířil v utkání podruhé přesně.

Most v závěru utkání sice opticky přidal na aktivitě, ale žádné velké vzrušení před Blažkem se už nekonalo. Jihlava spolehlivě bránila svůj náskok a nepřipustila žádné komplice. Na posledních osm minut se na hrací plochu podíval ve své druholigové premiéře David Vacek.