Gólovou smrští na začátku druhého poločasu zlomili olomoučtí fotbalisté odpor Jihlavy. Konečné skóre zní 3:0. Vysočina s Hanáky prohrála vůbec poprvé v lize, první porážku si připsala i v jarní části ligy.

Jihlava se v Olomouci hlavně v prvním poločase prezentovala jako dobře bránící mužstvo. Dokonce mohla jako první udeřit. Kosakovu střelu po brejku ale brankář Zlámal vyrazil. Ve zbytku zápasu pak už většinou jen sledoval snažení spoluhráčů před druhou brankou.

Ti ovšem poměrně dlouho nemohli nalézt skulinu ve žluté zdi, kterou svěřenci trenéra Komňackého vystavěli před pokutovým územím.

Vysočina nakonec doplatila na nedisciplinovanost Karola Karlíka. Defenzivní záložník nebral zřetel na žluté varování za nevybíravý skluz na Navrátila. A po dalším nešetrném zákroku tentokrát na Schulmeistra šel ve 36. minutě ze hřiště.

Pochopení pro jeho zákroky neměl ani trenér František Komňacký: „Kdyby vyloučení nebylo, tak chci věřit, že bychom zápas zvládli lépe, ale vyloučení nechci zpochybňovat. To bylo spíše hloupostí hráče, který se žlutou kartou takto fauloval." Proti oslabenému soupeři už se hrálo Hanákům podstatně lépe. Do poločasu ještě Hořava ani Navrátil neuspěli, brzy po přestávce ale na Andrově stadionu přišla smršť, která duel rozhodla.

Ve 49. minutě se Doležal neukvapil, krásně našel Ordoše a ten do prázdné branky pohodlně přidal svůj čtrnáctý ligový gól této sezony.

O dvě minuty později znovu bijec Doležal centroval a Schulmeister zblízka hlavou překonal veterána Blažka podruhé.

Třetí gól přišel v 56. minutě a konečně se dočkal Doležal. Jihlavská obrana reklamovala ofsajd, který ovšem nebyl, a tak Doležal po Ordošově centru hlavičkoval úplně sám. Blažkovi na mokrém terénu míč nešťastně proklouzl pod tělem a jihlavská zkáza byla dokonána. „V deseti hráčích jsme nebyli konkurenceschopní. Bylo otázkou času, kdy inkasujeme. Ale rozhodně jsme neměli během pěti minut dostat tři branky. Měli jsme tam obranu lépe organizovat," zlobil se Komňacký.

Sigma mohla ve zbytku zápasu přidat další góly. Hlavně šance Janotky, Doležala nebo Hořavy po pěkných kombinacích po tom vysloveně volaly.

Za hustého deště už se ale skóre nezměnilo. Sigma si připsala plný bodový zisk i ve třetím jarním zápase, naopak Vysočina letos poprvé prohrála.

Jihlavští navíc stále letos nevstřelili branku a na další vítězství v ligové soutěži čekají už čtyři kola.