Jihlava Kádr jihlavských fotbalistů opět doznal několik změn. Na testech nepřesvědčil bosenský středopolař Amer Osmanagić a případné působení ekvádorského krajního záložníka či útočníka Augusta Batiojy komplikuje administrativa. Prioritou je aktuálně obsadit post levého obránce, proto přišel na zkoušku šestadvacetiletý srbský bek Žarko Udovičić.

Ten v uplynulém ročníku působil v klubu Napredak Krusevac, který hraje nejvyšší srbskou soutěž. V tamní druhé lize si připsal zhruba 200 startů v klubech Sloboda Užice, Mladost Lučani a Napredak Krusevac. Udovičić má na svém kontě i 14 startů v dresu srbské reprezentace do 21 let.

Tlustý stále jedná o smlouvě

Naopak na odchodu z Jihlavy jsou levý bek Tomáš Josl a defenzivní záložník Karol Karlík.

„Oba se rozhodli nevyužít nabídky nové smlouvy v FC Vysočina a hodlají usilovat o zajímavé angažmá v zahraničí. Pokračování působení stopera Petra Tlustého v jihlavském dresu je předmětem jednání," řekl mluvčí jihlavského klubu Miroslav Fuks.

Na testech jsou i kmenoví hráči FC Vysočina. Jan Kosak zaujal v Banské Bystrici, ovšem poté dal přednost zkoušce v Hradci Králové. O dres Táborska usiluje útočník Vojtěch Přeučil, který si ve středu zahrál proti Jihlavě, a o místo v kádru druholigového Varnsdorfu bojuje levý bek či záložník Jan Urbánek.

Masopust začíná

Ze zraněných hráčů se do tréninku postupně zapojuje Lukáš Masopust, ve čtvrtek by měl dorazit uzdravený Matúš Marcin a v rámci herního soustředění v Horním Rakousku, kam výprava odcestuje v pondělí, by kádr měl doplnit Adam Jánoš, který po svalovém zranění bude trénovat s úlevami.

Naopak na marodku čerstvě přibyli ofenzivní hráči Haris Harba a Jakub Teplý.

Ještě před pondělním odjezdem na soustředění se Jihlava na svém hřišti v sobotu od 11 hodin utká s druholigovou Vlašimí.