Chtějí další zisk. Čtyři body z posledních dvou kol hodně změnily náladu v jihlavské kabině. A její obyvatelé věří, že své konto rozšíří i v pátek, po derby utkání se Zbrojovkou Brno.

Fotbalistům Vysočiny by tříbodová injekce přišla velmi vhod. V posledních čtyřech kolech podzimu je totiž čeká doslova vražedný los. Duely v Teplicích a v Liberci, proložené domácími zápasy s Plzní a Spartou…

Trenér Roman Kučera si význam nadcházejícího duelu velmi dobře uvědomuje. „Chceme navázat na naše kvalitní, zodpovědné a koncentrované výkony proti Slavii a na Baníku," potvrzuje kouč. „Hráči se v nich dokázali herně a výsledkově zvednout a v tomto trendu chceme pokračovat."

To však neznamená, že by v Jihlavě Brno podceňovali. Ale zásahy osudu do kádru nutí trenéry hodně improvizovat se sestavou. Oproti původním zprávám už by mohl být k dispozici Jan Kosak, ale na marodku se nově zapsal bek Vlastimil Vidlička. Kvůli karetnímu trestu navíc nemůže nastoupit ani krajní záložník Vladimír Kukoľ. „Pohled na naši marodku není příliš pozitivní," uvědomuje si Kučera, který má však i několik dobrých zpráv. „Kromě Kosaka budou připraveni i Kliment a Bello," prozradil trenér Vysočiny. Jan Kliment už nastoupil v týdnu za juniorku v Teplicích.

Zbrojovka zahájila letošní sezonu poměrně dobře, poslední zápasy jí ale tolik nevyšly. Momentálně počítají brněnští hráči sérii tří porážek v řadě. Ale rival Vysočiny měl v posledních zápasech soupeře z kategorie nejtěžších: Plzeň, Mladou Boleslav a Spartu. „Brno má svoji kvalitu, je v tabulce před námi a na podzim sehrálo několik velmi vydařených zápasů. My však Zbrojovku bezpodmínečně musíme porazit, jakýkoli jiný výsledek je v naší situaci nedostatečný," opakuje Kučera. „Věřím, že se nám hráče podaří správně nabudit a ti do utkání opět dají velké nasazení a zarputilost. Může se stát, že jim to v zápase fotbalově nepůjde, ale nikdy jim nesmí chybět bojovnost," zdůrazňuje trenér.

Páteční utkání se Zbrojovkou Brno začíná na jihlavském stadionu po čase opět v tradičních osmnáct hodin.