„Když jsme dostali už ve druhé minutě branku, čekal jsem, že to bude horší," přiznal pětatřicetiletý brankář Žďáru. „Nakonec vzhledem k tomu, co se na hřišti událo, je výsledek pro nás krutý, tři branky jsme si dali sami," podotkl odchovanec jihlavského fotbalu. „Po zkušenostech z minulé sezony a sobotním vstupu do zápasu jsem očekával větší kolotoč. Diváci domácí hnali, pak se ale všechno uklidnilo a do šancí jsme se dostávali i my," pokračoval.

Chleba se lámal za stavu 2:1 pro domácí, kdy hostující Michal trefil břevno a střelu Pohanky zastavil před brankovou čárou Dvorník. „Opava se sama vlastními chybami dostala pod tlak. Diváci začali pískat, kdybychom dali gól, možná by se vývoj obrátil," řekl Pospíchal.

Ten v sobotním odpoledni lovil míč ze své sítě celkem pětkrát. „Mrzí mě hlavně pátý gól, ten být nemusel, padl po špatném odkopu. I s třetím se dalo něco dělat, jenomže Sedláček kope rohy opravdu dobře, celkově nám jeho prudké centry dělaly problémy," uvedla žďárská jednička.

Tým z Vysočiny prožil loni katastrofální podzim a exkluzivní jaro. „To, že jsme se zachránili, považuji za zázrak. Po podzimu jsme měli šest bodů, bylo to také zapříčiněno tím, že jsme hráli naivní fotbal, pořád jsme chtěli útočit. To se s novým trenérem změnilo, navíc nám pomohl příchod kluků z Jihlavy Michala Veselého, Radka Cipruše a Tomáše Sedláčka. Letos musíme zapracovat na tom, abychom záchranářské problémy neměli," podotkl Pavel Pospíchal, jenž branku Žďasu hájí už devátou sezonu.

A ještě k samotnému zápasu, opavské prostředí ho nadchlo. „Nečekal jsem, že to bude v Opavě takhle krásný, mám tím na mysli od stadionu až po diváky. I když jsme prohráli, já osobně jsem si zápas pořádně užil. Ono celkově je MSFL úplně někde jinde než divize," uzavřel zkušený brankář Žďáru.