„Na zápas se těším moc, mám ze Ždírce manželku, tak i kvůli rodině," řekl před zápasem přibyslavský gólman Jaroslav Holcman.

Ten v prvních třiceti minutách viděl mírnou převahu domácího celku, který držel častěji míč na kopačkách, ale šancí se rodilo pramálo.

Uhodilo překvapivě na druhé straně. Po chybě ždíreckých hráčů se dostal do úniku Škacha, a ten prostřelil Veselého. „Připomnělo mi to zápas s Jemnickem, ve kterém jsme soupeři taky darovali góly," vzpomněl si na černou neděli ždírecký lodivod Miroslav Plíšek.

Rozhodl Štukhejl

Vedení hostů trvalo pouze deset minut. Odpověď našel Pátek, který vyrovnal na 1:1. Po přestávce se hra v poli srovnala a rozhodnutí přišlo v 63. minutě, kdy Čalkovský z trestného kopu našel mladíčka Štukhejla, a ten překonal Holcmana podruhé.

„Ždírec měl tři šance, dal dva góly, my jsme měli taky tři šance, ale dáme jeden gól. Domácí měli větší hlad po vítězství," měl jasno Holcman. V závěrečných dvaceti minutách měla Přibyslav tlak, díky nakopávaným míčům se ale vyrovnání nedočkala. „Vytvořili jsme si závěrečný nápor, ale chybí nám důraz v šestnátce, a to rozhodlo," dodal Holcman.

Po zápase byla spokojenost na ždírecké lavičce. „Musím kluky pochválit. V zápase měli kromě závěru převahu. Se závěrem utkání si poradila naše obrana spolehlivě, kdy hosty nepustila do vážnější šance," pochválil své svěřence Plíšek. „Myslím, že nevyhrál lepší, ale šťastnější. Lidem se musel fotbal líbit, hrálo se nahoru, dolů," poznamenal přibyslavský kouč František Prchal.