Rezerva Velkého Meziříčí v souboji neporažených týmů vykradla Rantířov, do jehož statistik zasadila klín premiérového krachu v sezoně.

Výhra 2:1 se nerodila lehce, ale velkomeziříčský tým znovu prokázal vysokou morálku a potřetí v řadě zvítězil o jediný gól. „Základem naší taktiky je poctivá obrana. Kluci dřou a dovedou se prosadit. S takovým startem jsme nepočítali. Snad budeme v podobném duchu pokračovat,“ přál si kouč zálohy Velkého Meziříčí Kamil Krejčí.

Velká radost zavládla v Rozsochách. Ty předčily favorita celé soutěže Náměšť 1:0. Díky úspěchu se odpoutaly z poslední příčky a zásluhou toho, že neinkasovaly žádný gól, alespoň trochu zmírnily odstrašující skóre z předešlých kol (4:7).

„Hosté byli technicky vyspělejší, ale platil na ně náš skvělý pohyb, důraz i tvrdost. Hráče chválím za příkladné nasazení a velkou bojovnost,“ ocenil svoje svěřence asistent trenéra Rozsoch Pavel Bureš.

„Je možné, že nás Náměšť trochu podcenila. Ve druhém poločase nás už docela skřípla, ale my jsme kolektivní obětavostí všechny její pokusy odrazili,“ doplnil Bureš.

Nová Ves bez vážnějších starostí vyprovodila ze svého trávníku Stonařov 4:0, ačkoli optimální pohodu teprve hledá. Hlavně v prvním poločase kladli hosté odpor, který domácí definitivně zlomili až po změně stran, když bezprostředně po výkopu zvýraznil novoveské vedení Radek Novotný na dvě branky.

Další minuty už bezvýhradně patřily fotbalistům Nové Vsi, kteří v poklidném tempu zaznamenali ještě dvě trefy. „Stonařov vsadil všechno na defenzivu. Neustále jsme útočili do plných. Uklidnila nás první branka a soupeře jsme definitivně dostali pod kontrolu ihned po začátku druhého dějství. Přesto nám pořád cosi schází. V tréninku musíme nadále hodně pracovat,“ uvedl předseda Nové Vsi František Šandera.

Bohdalov se trápí v koncovce. Teprve proti Koutům protrhl střeleckou smůlu a vsítil první gól v sezoně, který se v neděli zároveň ukázal jako rozhodující. „Vyšlo nám střídání. Havlíček přišel v 60. minutě na hřiště a čtvrt hodiny nato překonal hostujícího gólmana. Měli jsme ještě spoustu dalších šancí, ale ne a ne se trefit,“ přiznal vedoucí bohdalovského celku Ladislav Řepa.