Petře, v právě skončeném ročníku třetí ligy jste dlouho naháněli vedoucí Prostějov. Jste s konečným druhým místem spokojeni?
Myslím si, že můžeme být nadmíru spokojeni. Prostějov jsme opravdu naháněli až do posledních kol, pokud by nám před začátkem sezony někdo řekl, že uhrajeme 60 bodů a skončíme druzí, brali bychom to všemi deseti. My hráči i vedení klubu musíme být spokojeni.

Byl rozhodujícím okamžikem sezony váš vzájemný duel tři kola před koncem na půdě Prostějova?
Těch zápasů bylo rozhodně víc, protože toto byl pouze jediný okamžik z celého ročníku. Podle mého byl spíše zlomový náš podzimní vzájemný zápas s Prostějovem, který se u nás sehrál ve vichřici. V něm jsme prohráli a pak jsme nezvládli poslední tři kola. To samé se pak opakovalo i na jaře.

Hanácký klub vás v sezoně dvakrát zdolal, je tedy titul krále Moravskoslezské fotbalové ligy ve správných rukou?
Asi ano, ale podle mě by byla ostuda, vzhledem k zázemí a podmínkám, které ten klub má, pokud by nepostoupil. Právě proto musím před námi smeknout klobouk, jak jsme se s nimi tahali, jaký respekt před námi měli a svým způsobem se nás i báli. Bojovali jsme jako tým a výsledkem je krásné druhé místo.

Netajili jste se tím, že soutěž chcete vyhrát. Pokud by se vám to podařilo, opravdu by Velké Meziříčí sáhlo po účasti ve Fotbalové národní lize, profesionální soutěži?
Pokud mohu mluvit sám za sebe, tak jsem tu soutěž určitě chtěl vyhrát, proto se fotbal přece hraje. Zda by se postoupilo, to je otázka spíše na vedení klubu, ale pokud šlo o nás hráče, tak bychom do toho asi šli. Nemohu samozřejmě mluvit i za ostatní, ale já osobně jsem byl pro.

Možnost zahrát si derby proti Zbrojovce Brno či Jihlavě by asi byla velkou motivací, že?
Stoprocentně by to byl velký magnet. Představa, že na Tržiště dorazí Jihlava, Brno či Znojmo, fanoušci by na tuto konfrontaci byli velice zvědaví.

Hypotetická otázka, jak myslíte, že byste proti těmto týmům uspěli?
To by bylo hodně zajímavé. Představa, že Velké Meziříčí hraje se Zbrojovkou Brno ligový zápas je hodně atraktivní, ale nestalo se tak, takže nemá cenu nad tím přemýšlet.

Dokážete z uplynulé sezony vybrat nejlepší, ale také nejhorší moment?
Lepších momentů bylo určitě více, spoustu utkání jsme dokázali po špatném začátku otočit. Nejlepší byl asi určitě zápas v Kroměříži, kde jsme proti silnému soupeři dokázali zvítězit. Horších výsledků také pár bylo, zřejmě nejhorší byl asi domácí zápas s Rýmařovem, kde nám to nesedlo, navíc jsme ještě zahodili dva pokutové kopy.

Vám osobně sezona vyšla, kromě spousty gólových nahrávek jste také patnáct branek sám vstřelil. To je na krajního záložníka více než solidní číslo.
Vzhledem k tomu, že nejsem moc gólový hráč, je pro mě tolik vstřelených branek docela překvapením. Navíc jich mohlo být i víc. dost příležitostí jsem ještě nevyužil. Ta sezona ale byla celkově fantastická, sedlo to celému týmu, jsem proto maximálně spokojený.

Předpokládám, že nyní si budete chtít v první řadě především pořádně odpočinout po dlouhé a náročné sezoně?
Stoprocentně, už se nemohu dočkat dovolené, potřebuji si vyčistit hlavu a nabrat nové fyzické i psychické síly. Byla to hodně náročná sezona, která stála všechny spoustu sil, relaxace a odpočinek k fotbalu také patří.

V nadcházejícím ročníku se můžete těšit na okresní derby s Vrchovinou, která letos ovládla svoji skupinu divize. Bude to pro Velké Meziříčí pikantní zápas?
Myslím si, že pro nás je to jenom dobře, že tu bude další celek, který je blízko nás. Byla škoda, že už v soutěži není Třebíč, protože nyní jezdíme skoro každý zápas až do Ostravy. Vrchovina bude velice nepříjemný soupeř, vím dobře, co nás tam může čekat, protože před pár lety jsem na tom stadionu vypadl z českého poháru s Jihlavou. Fanoušci v Novém Městě své hráče ženou kupředu, bude to zápas, který bude divácky atraktivní, bude to určitě šlágr.

Jaká vlastně po letošním druhém místě bude motivace celého týmu do další třetiligové sezony?
Pro nás bude stále stejná, vyhrát soutěž, protože nyní jsme skončili těsně pod vrcholem. Chceme i v nadcházejícím ročníku skončit co nejvýše a opět hrát na špičce tabulky. Ale ta sezona bude extrémně náročná, protože jen k záchraně bude potřeba minimálně čtyřicet bodů, vzhledem k tomu, že se do soutěže za rok vrací juniorské mančafty. Především vyhrávat na hřištích soupeřů tak bude mnohem obtížnější, než tomu bylo letos. Nečekám, že bude někdo příliš suverénní, asi to bude hodně vyrovnané, každý bude moci porazit každého. Navíc letos nás hodně mužstev podcenilo, to už se určitě nestane.