KŘIŽANOV – ŽĎÁR B 1:1

První poločas se hrál bez větších šancí a byl spíše bojem ve středu hřiště. Jedinou branku vstřelil hlavou z rohového kopu Machatka.

Po přestávce se tempo hry zvedlo a Křižanov se začal více tlačit do zakončení. Vyrovnání přišlo ze standardní situace. K rozehrávce se postavil L. Burian a jeho přetažený balon na zadní tyč zapadl až do branky. Poté si obě strany vypracovaly ještě dvě šance, ty však už zůstaly nevyužity.

„S bodem jsem spokojený a hlavně mě těší, že jsme se Žďárem zápas jen neodbránili. Po dobrém zápase s Borovinou jsme potvrdili, že se začínáme zvedat,“ zhodnotil domácí lodivod Jan Fňukal.

Góly: 60. L. Burian – 27. Machatka. Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (80. Invald). Diváci: 60. Poločas: 0:1. Křižanov: Bajer – Invald, Pálka, Střecha, P. Burian – Kubiš (60. L. Hladík), Petr (70. Němec), Trnka, D. Nobicht – Horníček (75. Láznička), L. Burian. Žďár B: Hajný – Kotík, Řeháček, Machatka, Růžička – Schneider – Rakšány (50. Bednář), Chmelíček, Zábranský (75. Víška), Jun – Zedníček.

HERÁLEC – ŽELETAVA 2:1

První polovina byla vyrovnaná a více se dařilo obráncům bořit, než útočníkům tvořit. A tak se začal hrát pohledný fotbal po přestávce. Hned zkraje druhé půle nastřelili Želetavští tyč a míč se šťastně odrazil zpět k Lossgottovi. Od té chvíle se šance střídaly v rychlém sledu na obou stranách hřiště. Želetava v 58. minutě podruhé v zápase rozezvučela tyč a hned z protiútoku ji potrestal Boháč, 1:0. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale samostatný nájezd Lossgott kryl. V 72. minutě si smolný okamžik vybrali i domácí, když nastřelil tyčku Okurka. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali až v 82. minutě, kdy střídající Pavela vlétl do malé domů a překonal brankáře. Herálec se posléze dostal do tlaku a udeřil ze závaru před Tománkem. Do klubka hráčů nasměroval míč střídající Kalina a jeho přihrávku si želetavský hráč srazil do sítě. „Dnes tu hrál nejlepší mančaft, kterého jsme mohli na jaře vidět,“ řekl domácí funkcionář Antonín Trávníček.

Góly: 59. Boháč, 86. Kalina – 82. Pavela. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 2:2. Diváci: 230. Poločas: 0:0. Herálec: Lossgott – Gančev (76. Kalina), J. Ptaszek, M. Ptaszek, Havlík – Boháč, Skála, Ptáček (84. Opluštil), Hamák – Okurka, Uchytil.

STUDENEC – ŠTĚPÁNOV 0:6

Hosté začali aktivně a vytvořili si několik šancí. V té největší v 8. minutě nastřelili břevno. O minutu později studeneckého brankáře Strosze poprvé překonal Veselský. Poté se do hry dostali i domácí a šance se střídaly na obou stranách. Ovšem skóre se podruhé měnilo až těsně před odchodem do kabin, kdy štěpánovský Buček zvýšil.

A když favorizovaný celek ze Žďárska zkraje druhé půle zvýšil na rozdíl třídy Vrzal, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Vrzal se podruhé do listiny střelců zapsal v 63. minutě. Za další tři minuty mohli zaznamenat čestný úspěch domácí, ale Pavel Rousek v 66. minutě neproměnil pokutový kop. O tom, jak se zahrávají penalty názorně předvedl hostující Vrzal, který tak zkompletoval hattrick. To už Štěpánov hrál bez vyloučeného brankáře Bednáře, který se stejně jako v minulé sezoně ve Studenci předčasně poroučel pod sprchy. Na konečných 0:6 upravil v 83. minutě Haraptso.

Góly: 48., 63. a 75. Vrzal (třetí z PK), 9. Veselský, 45. Buček, 83. Haraptso. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (65. Bednář). Diváci: 80. Poločas: 0:2. Štěpánov: Bednář – Císař, Buček (83. Nečesánek), Kroupa, Veselský, Sedláček, Kovalchuk, Vrzal, Haraptso, Kutnyk, Šikula (85. Jílek).

VRCHOVINA B – ŠEBKOVICE 3:2

V Novém Městě se hrálo na obě strany rychlé utkání. Domácí byli techničtější, hosté pro změnu mnohem důraznější. Vůbec nebylo znát, že hraje šestý s posledním, protože Šebkovice se ukázaly ve velmi dobrém světle.

Hned ve 4. minutě hlavou doťuknul centr zprava Josífek. Šebkovice snížily Kašpárkem po špatně zahráném ofsajd systému.

Po změně stran zatáhl míč Ondřej Šustáček, předložil ho Josífkovi a ten podruhé skóroval. Třetí branku vsítil Mužátko po nádherné individuální akci, kdy přešel přes tři hráče i faulujícího brankáře. Závěr byl na Vrchovině hodně hektický. Zprava nejdříve prostřelil gólmana Skryju Pavel Kotačka a posléze vzplály emoce. V poslední minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hrůza.

Góly: 4. a 48. Josífek, 85. Mužátko – 27. Kašpárek, 87. P. Kotačka. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (90. Hrůza). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Skryja – Králíček, Daniel, Sklenář, Chrást – O. Šustáček (49. O. Šandera), Z. Josífek, P. Šustáček, P. Blažíček (64. P. Němec) – Komínek, Mužátko.

ROZSOCHY – JAKUBOV 3:0

Začátek zápasu byl oboustranně bez tempa. Domácí se začali osmělovat až po 20. minutě, ale gól nepřicházel. Po přestávce se už ale skóre měnilo, když dostal míč za obranu Kučera a křižnou střelou překonal Klímu. Uběhly jen čtyři minuty a domácí zahráli akci jako přes kopírák. V zakončení se nemýlil Petr Bureš. V 70. minutě mohl Jakubov utkání zdramatizovat, ale Zikův pokutový kop Juračka bravurně zneškodnil, což hosty definitivně srazilo do kolen. V závěru se utkání dohrávalo. Domácí fanoušky ale ještě stihl potěšit Gál, který uzavřel gólový účet zápasu na 3:0.

Góly: 47. Kučera, 51. P. Bureš, 86. Gál. Rozhodčí: Trocha. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Rozsochy: Juračka – Gál, Zítka, Šibor, Ambrož – Kalvoda, Šterba, Šafránek, Padrtka (86. A. Bureš) – P. Bureš (73. Prosecký), Kučera (81. Vrtěna).

MĚŘÍN – BOROVINA 2:2

Domácí vstoupili do zápasu velkým náporem a už v 7. minutě trefili z rohového kopu břevno. Další šanci si vypracoval v 21. minutě Uchytil, z malého vápna však ani nadvakrát neproměnil. Následně ani Krušnajdr neprostřelil hostujícího brankáře a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran se jako první projevili hosté, z ojedinělé šance se hlavou trefil Štěpnička. Hned o pět minut později srovnal na 1:1 Kružík a následně poslal domácí do vedení střídající Fazekaš. V 73. minutě Borovina opět srovnala krok, z druhé vážnější šance v utkání se hlavou trefil Tomek.

Góly: 62. Kružík, 66. Fazekaš – 57. Štěpnička, 73. Tomek. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Měřín: Sysel – Uchytil, Letmajer (75. Řezníček), Chaloupka, Doležal – Krušnajdr (60. Panáček), Šoukal, Horák (46. Fazekaš), Tvrdík – Sýkora, Kružík.