PELHŘIMOV – OKŘÍŠKY 1:2

Pelhřimov krutě zaplatil za chyby. „Většinu zápasu jsme byli lepším týmem, soupeř se bránil v devíti,“ popsal dění na hřišti kouč domácího Spartaku Leoš Mitas. Přesto šli do vedení hosté, když ve 32. minutě Valenta vyhrál vzdušný souboj hned se dvěma obránci. Do přestávky ještě Smrčka stačil připravit penaltu pro Krčila, který zařídil nerozhodný stav.

„Myslel jsem si, že se zvedneme, ale naopak jsme se nechali ukolébat. Jelikož jsme udělali další chybu, přišli jsme i o bod za remízu,“ zlobil se Leoš Mitas. V 72. minutě stoper Kocián odhlavičkoval míč jen za sebe a Valenta se radoval z druhé gólové trefy.

Góly: 45. (PK) Krčil – 32. a 72. Valenta. Rozhodčí: Žilka (Javorek). ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Pelhřimov: J,. Moravec – Hejl, Kocián, Beneš (80. Vaněk), Regásek – Kmoch, Jeřábek, Krčil (65. Vacek), Martínek - Krtek, Smrčka. Okříšky: Fiala – Voda, Tekal, Zeman, Jančok – Široký, Dočkal, Malý, Hekerle – Valenta, Kotrba. Nejlepší hráči: Hejl - Valenta, Voda.

PACOV – POLNÁ 0:0

Pacov ve druhém domácím zápase za sebou nevstřelil branku, přesto stále drží neporazitelnost. První poločas byl vyrovnaný, šance měli oba soupeři. Po přestávce už se hrálo pod taktovkou Pacova, který si však vyložené příležitosti nevytvořil. Rozhodnout mohl jen v 51. minutě Kolací, jenže mířil těsně mimo tyče, do ztracena vyzněla i šance Čecha.

Rozhodčí: Tomášek (Žďár). ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (78. Čech - 77. Tlačbaba). Diváci: 280. Pacov: Hartl – Vejsada, Jaroslav Praveček, Koller, Šlechta – Hrobský, Anděl (52. Maršík), Kolací, Vlk (74. Dvořák) – Čech, Rybčák (78. Zíka). Polná: Skočdopole – Tomas (55. Tlačbaba), Mezera (83. Bárta), Takacs, Kratochvíl – Adamec, Krčál, Gondek, Frolda – Holas (88. Oberreiter), Körber. Nejlepší hráči: Kolací, Hartl – Skočdopole.

ŽIROVNICE – HUMPOLEC 2:2

Hosté byli v prvním poločase lepším týmem, mezihrou se moc nezdržovali, ale kolmé přihrávky na rozeběhnuté útočníky slavily úspěch. Už ve 12. minutě dostal Humpolec do vedení střelou z voleje Pícha. Hosté mohli do přestávky rozhodnout, ale hlavně Křikavovi se v koncovce nedařilo, Guzik trefil z trestného kopu břevno. Po přestávce hosté zřetelně polevili, a i když se dočkali gólové pojistky, nakonec o vítězství přišli. Žirovnice totiž vyrovnala brankami Serbuse a J. Pousteckého v rozmezí tří minut.

Góly: 76. Serbus, 78. J. Poustecký - 12. Pícha, 72. Hes. Rozhodčí: Talpa (Římov). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Žirovnice: Šamal – P. Houška, Kořínek, Charousek, Kněžínek – Metlička (75. Pokorný), J. Poustecký, Vodáček, T. Houška – Zaňák (87. Weith), Staněk (46. Serbus). Humpolec: Padrnos – Kameš, Černík, Hes, Kotek – Paťha, Guzik, Pícha, Svoboda – Křikava, Jíša. Nejlepší hráči: J. Poustecký – Hes, Guzik.

TŘEBÍČ B – M. BUDĚJOVICE 4:1

Diváci na úvodní branku čekali v první půli marně. Hosté zahustili prostor a ani jeden z týmů si žádnou vyloženou šanci nevytvořil. Po změně stran se však podařilo domácím překonat hostující obranu po stranách. Utkání rozhodly čtyři slepené branky v rozmezí pouhých čtrnácti minut. Hattrickem se v domácím dresu blýskl Netoušek.

Góly: 52., 56. a 67. Netoušek, 61. Anděl - 62. Hlávka (PK). Rozhodčí: Dostál. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Třebíč B: Koubek – Brabenec, vejmelka, Ošmera, Anděl – Orálek (70. Venhoda), Martin Řezáč, Durajka, Linhart – Miroslav Řezáč (76. Durda), Netoušek (73. Kylíšek). M. Budějovice: Klouda – O. Busta, Hlávka, K. Busta, Krejčí – Malík, L. Šplíchal, Michal, Vranka - J. Šplíchal (75. Šabatka), Škoda (15. Pokorný, 64. Nevařil). Nejlepší hráči: Durajka, Linhart, Netoušek.

VRCHOVINA – BOROVINA 2:1

Domácí znovu platili daň za nekoncentrovanost zkraje utkání. Po zbytečném faulu ve vápně rozhodčí dlouho neváhal a odpískal penaltu. K ní se postavil Rubák a nekompromisně zavěsil. Po zbytek úvodního poločasu měli hosté mírnou převahu, Vrchovina hrála se zataženou brzdou.

Po změně stran bylo náhle všechno jinak. Domácí prostřídali a noví hráči vnesli do svých řad svěží závan, což dvojnásob platilo o mladičkém Skalníkovi. Ten hned po výkopu utekl po straně, centrem našel Kříže, který se hlavou nemýlil. Od té chvíle se hra přelévala ze strany na stranu. V 62. minutě Borovina spálila absolutní tutovku, když nejprve orazítkovala břevno a z odrazu napálila míč do tyče. Vrchovina hrozila ze standardních situací. Nedlouho před koncem se trochu nečekaně přímého kopu zhostil Skalník, který parádní ránou vymetl šibenici a odpálil gejzír radostí domácího týmu.

Góly: 46. Kříž, 81. M. Skalník – 3. Rubák (PK). Rozhodčí: P. Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 320. Poločas: 0:1. Vrchovina: Krupík – Mrkos, J. Skryja, O. Poul, Polášek – Wolker (46. M. Skalník), Oros, Kršek (82. Chrást), O. Šustáček – Kříž, Mužátko (46. Kalich). Borovina: Kantor – Štveráček, Rambousek, Štěpnička (63. Prokeš), Kohostrom – P. Dohnal (D. Dohnal), Rubák, Novák, Tomek – Urban, Pokorný. Nejlepší hráči: Kříž, M. Skalník – Urban.

ŽDÍREC – JANOVICE 1:0

Domácí Dekora šla do zápasu s jasným cílem – vyhrát! Ovšem hosté vsadili vše na obranu a Ždírec s tím měl velké problémy. Plány mohly vzít za své v 16. minutě, kdy byl ve vápně stažen Rychetský. Bdžochovu penaltu Havlíček vytěsnil na tyč.

Těsně po změně stran zasadili domácí hráči Janovicím rozhodující úder. Čalkovský zahrál trestný kop po zemi na přední tyč a Terer s pomocí teče hostujícího obránce dal gól.

„Byl to nepříjemný zápas, který jsme až tak dobře nezvládli. Ale tři body jsou cenné,“ zhodnotil trenér Dekory Richard Zeman.

Gól: 48. Terer. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:4. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Ždírec nad Doubravou: Havlíček – Kysilko, Kaluža, Terer – Carda, Sobotka (46. Šnobl), Čalkovský, Mareš, Smejkal – Janďourek (46. Klupka), Máša (82. Blažek). Janovice: Šebek – Krečmar, Soural, Tržil, Hekerle (82. Šeda) – Fišer, Bdžoch (59. Křenek), Chramosta (85. Toman), Špendlíček, Zamazal, Fišer – Rychtecký. Nejlepší hráči: Čalkovský – Soural, Rychtecký.

V. BÍTEŠ – JEMNICKO 3:1

Velká Bíteš složila reparát za minulý výbuch a domácí fanoušky namlsala dobrým výkonem a zaslouženou výhrou 3:1. Po čtvrthodince pronikl do vápna agilní Antoš, kterého hosté zastavili za cenu faulu. Penaltu proměnil Pelán. Vedení domácí uklidnilo. Nedlouho poté Hammer zprava vybídl nadýchaným centrem Pohla ke gólové hlavičce – 2:0. Těsně před pauzou podržel Velkou Bíteš brankář Šula.

Ve druhém dějství pokračoval nápor domácích, kteří zásluhou dělovky Hammera vedli už 3:0. Od té doby zvolnili a pouze odráželi pokusy hostů. Ti bezvýsledně bušili do velkobítešské zdi, kterou přece jen v jednom případě překonali precizním přímým kopem Gardoně.

Góly: 15. Pelán (PK), 30. Pohl, 51. Hammer – 77. Gardoň. Rozhodčí: Švec. ŽK: 4:2. ČK: 72. Antoš (V. Bíteš). Diváci: 150. Poločas: 2:0. V. Bíteš: Šula – Vrba, Klusák, Trojan, Láznička – Pelán, Pohl, Berka (65. Dvořák), Kadlec (76. Škorpík) – Antoš, Hammer (85. Čech). Jemnicko: Janda (53. Krejčí) – Sevelda (46. Gardoň), Křivánek, Bártů, J. Kincl – Koutný, Z. Kincl, Ďurač, Čech – Jahoda (46. Furdan), Anděl. Nejlepší hráči: Šula, Trojan, Pohl.