Oddechnout si však ještě nemůže, protože v úterý bodovali všichni její největší konkurenti. Vrchovina nejdříve v ryze záchranářském duelu doma přestřílela Světlou 3:2 a o dva dny později si poradila i v derby s Bystřicí. V nastaveném čase Kalich zařídil výhru 2:1.

Bystřici přehráli

„Šest bodů je skvělý výsledek. S tím jsme ani nepočítali, je to dobré pro psychiku týmu,“ raduje se předseda klubu Pavel Bajer a pokračuje: „Cennější je pro nás asi výhra nad Světlou. Hrála u nás dobře, do hry dala srdíčko. Navíc dvakrát vedla, byla herně lepší než Bystřice. Měli jsme konečně i štěstíčko.“

Velkou radost udělalo i vítězství v derby nad tradičním rivalem z Bystřice. Porážka sesadila soupeře z prvního místa tabulky. „Většinu zápasu jsme měli navrch. Byli jsme lepší,“ uvádí Bajer.

Šestibodová vzpruha byla velmi důležitá, Vrchovina před tím na jaře získala pouze jeden bod. „My jsme neměli špatný herní projev, ale nedávali jsme góly. Zkušenější zabrali. I když zkušenější…,“ směje se Bajer.

„My máme v sestavě jenom jednoho třicátníka, Míru Orose. Počítat ještě můžu Jirku Hese. Máme mladý tým, s Bystřicí nastoupil i Petr Follprecht, který je ročník devadesát. Ale do kádru svými výkony patří, na zápas se hrozně moc těšil,“ upozorňuje Bajer.

Další velká zkouška

Mladý tým čeká další klíčový duel. Situace v divizi se nevyvíjí zrovna příznivě, dá se tedy předpokládat, že pád z krajského přeboru postihne dvě, možná tři mužstva.A právě v sobotu jede Vrchovina do Žirovnice.

Ta po slabém rozjezdu zabrala s Novou Vsí. „Čeká nás další těžký zápas. Kluci nejsou na takový tlak zvyklí, ale jsou nažhavení po dvou výhrách. Snad to zvládneme,“ doufá Bajer.

 

O posledním aktuálním zápase Vrchoviny čtěte zde