Po nedělní výhře nad Borovinou bude spojený klub Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky dnes od 17 hodin čelit nebezpečnému Ždírci. Předehrávka 14. kola svede dohromady týmy z opačných pólů tabulky.

Vrchovina drží 12. příčku, její soupeř z prvního místa soutěži kraluje. Zápas má pro domácí mužstvo charakter výzvy. Kromě toho, že se postaví lídrovi pořadí, bude odvracet i totálně zápornou bilanci, která ji se ždíreckým celkem straší. „V krajském přeboru jsme tohohle protivníka nikdy nedokázali porazit. Jednou jsme s ním remizovali, ale ve všech dalších případech jsme utrpěli porážku,“ vysvětluje vzbouřenou bojovou náladu před odpoledním soubojem vedoucí Vrchoviny Pavel Bajer.

Tomu přidělávají starosti absence, které rozklížily kádr několika mezerami. Tým tvořený převážně z mladých hráčů se tak musí vyzbrojit několika dorostenci. „Pavel Poul je pořád na marodce, Vít Fagula není k dispozici kvůli vytíženosti v práci, nenastoupí ani Josef Chrást. Doufám, že nezvyklý termín zápasu nebude znamenat další ztráty. Už teď je jisté, že dostane příležitost mladý Michal Skalník, kterého možná doplní pár jiných dorostenců,“ uvedl Bajer.

Skalníkovi se minulý duel s Borovinou excelentně povedl. Hrotový záložník se na vítězství 2:1 podílel asistencí a rozhodujícím gólem. Ten zaznamenal v 81. minutě, když parádně z přímého kopu vymetl šibenici.

„Je to šikovný hráč. Zajímavostí je, že v dorostu kope se svým dvojčetem Kamilem. Oba jsou od sebe k nerozeznání,“ popsal vedoucí Vrchoviny.

Jeho mužstvo sice není vyloženým outsiderem, ale dnešní úspěch mu moc lidí nevěští. „Ždírec je favoritem nejen tohoto střetnutí, ale i celé soutěže. My bychom byli spokojeni i se ziskem jednoho bodu,“ naznačil Bajer.