„Nedokázali jsme zužitkovat výhodu domácího prostředí. Možná se na hráčích podepsala nedostatečná psychická odolnost. Uvidíme, snad se jim venku bude dařit víc,“ doufá vedoucí vrchovinského mužstva Pavel Bajer.

Spojený klub Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky v úvodním kole remizoval s Pelhřimovem 1:1. V neděli přivítal Pacov, který z minima vytěžil maximum a domácí tým porazil 2:0. „Předvedli jsme hodně špatný výkon. Srazily nás dvě bleskové branky v 18. a 20. minutě,“ vrací se ke krachu Bajer.

Ten nezastírá, že rozjezd nového ročníku představuje zatím velké rozčarování. „Je to jeden z našich nejhorších startů v krajském přeboru. Musíme se zmátořit a co nejdříve bodovat. V neděli jedeme do Polné. Tam to budeme mít pořádně těžké. Byli bychom spokojeni i s remízou,“ naznačuje vrchovinský vedoucí. Mužstvo s nejnižším věkovým průměrem v soutěži postrádá několik hráčů.

Hlavně ztráta Jiřího Hese, který touží odejít do Humpolce, je citelná. „Tento týden by se mělo rozhodnout, jestli Jiří zůstane, nebo defi nitivně změní dres. Se zraněným kotníkem navíc marodí Petr Follprecht, náš nejlepší střelec z přípravy, a Lukáše Smetanu trápí vykloubený palec na noze,“ uzavírá Bajer.