Poslední derby obou rivalů se psalo ještě v krajském přeboru. V sezoně 2009/2010 se Vrchovině splnil tajný sen v podobě postupu do vyšší soutěže. V Bystřici tenkrát hladce vyhrála 4:1 a doma ještě jeden gól ke kanonádě přidala.

„To jsem u toho ještě nebyl," směje se trenér Bystřice Karel Fencl. „Snad se toho vyvarujeme a tohle nedopustíme," dodává. To jeho protějšek Richard Zeman si na povedený dvojzápas vzpomněl okamžitě. „V té postupové sezoně nám zápasy s Bystřicí vyšly mimořádně, nastříleli jsme hodně gólů, ale to je historie. Teď očekávám, že půjde o mnohem vyrovnanější duel, ve kterém se stejně jako s Meziříčím bude rozhodovat až ve druhém poločase," předjímá Zeman.

Vrchovina drží proti týmu z města nad hradem Pernštejnem šňůru neporazitelnosti už šesti zápasů v řadě. A i tentokrát budou favoritem Novoměstští, kteří mají po první porážce v sezoně zvýšenou motivaci vynahradit zpackané střetnutí v Hodoníně. „Máme motivaci napravit výsledek a především výkon z Hodonína. Chceme ukázat, že to byl jen výpadek," říká kormidelník SFK. Ten si velmi dobře uvědomuje, že předvést se bude chtít i Bystřice: „Mají o motivaci postaráno. Je to podobné, jako když jsme začínali v divizi my a těšili se na utkání se Žďárem. Pro nás to byly nejzajímavější zápasy v sezoně. My to ale musíme zvládnout, a potěšit své příznivce."

Jeho slova potvrzuje Karel Fencl. „Rádi bychom uhráli remízu a předvedli dobrý fotbal. Bude určitě velká návštěva, takže se chceme vytáhnout a všem předvést, že na 15. místo nepatříme," má jasno. Správné derby má říz, a že nepůjde o obyčejný zápas, je zřejmé i Fenclovi, jehož družině nasazení a větší agresivita Vrchoviny nemusí sedět. „Normálně bych řekl, že to pro nás není ideální soupeř. Ale myslím si, že kluci budou mít velkou motivaci. S nasazením a agresivitou domácích se vyrovnají. Hlavně musíme udržet nervy na uzdě, abychom dohráli v jedenácti lidech," očekává vypjatých devadesát minut.

„Bystřice umí hrát rovněž agresivně a v derby nám to určitě předvede," zní z druhé strany barikády.

Domácím táborem se v týdnu prohnala viróza, takže o složení sestavy Zeman stále nemá představu.

„Viróza nám přidělala problémy, což už se projevilo v Hodoníně." To Bystřické těší návrat uzdraveného dua Holý, Mitáš.

„Oba začali trénovat, ale na zabudování do sestavy je asi ještě brzy. Definitivně se rozhodnu až po předzápasovém tréninku. Ale už výkon s Třebíčí naznačil, že je hráči z lavičky dokážou nahradit," uzavírá Karel Fencl.