„Ale my zůstáváme na zemi. Je potřeba podotknout, že zatím tabulkově nejvyšší tým, který jsme porazili, je osmé Jemnicko. Pohled do tabulky je určitě příjemný, ale je teprve sedm kol za námi a nás ti nejtěžší soupeři ještě čekají,“ rázně odmítá gloriolu slávy trenér Richard Zeman.

Vrchovina by po letech neměla hrát o záchranu, ale jedno pravidlo by ráda dodržela. Proti favoritům se jí zpravidla dařilo. „I na jaře jsme měli lepší výsledky proti týmům, které se snaží hrát fotbal. Naopak s týmy ze spodku jsme ztráceli,“ pokyvuje Zeman a pokračuje: „Teď to můžeme potvrdit. V neděli nás sice ještě čeká Bíteš, ale potom už to přijde. Za čtrnáct dní jedeme do exdivizního Ždírce (ještě loni na podzim ho Zeman trénoval – pozn. autora) a předpokládám, že u nás bude chtít hrát fotbal i Polná. A to ještě máme Bystřici, Humpolec… Moc se na ty zápasy těším. Tahle konfrontace odhalí naši reálnou sílu.“

Právě zmiňované nadcházející zápasy prověří zatím velmi dobře fungující obranu. Gólman Jindřich Adamec v sedmi zápasech inkasoval jen dvakrát. „A obě branky byly navíc laciné. Obrana zatím funguje, ale první půli v Havlíčkově brodě jsme bránili špatně. Hráče jsem upozorňoval na to, že se musí připravit na nakopávané balony, ale nedokázali si s tím poradit. Domácí však byli v koncovce naštěstí tak nemohoucí, že nedokázali našich chyb využít. Sice jsme inkasovali, ale po chybě gólmana Jindry Adamce,“ tvrdí Zeman.

V tomto zápase ho však potěšil jeden dosud nevídaný fakt. „Cením si toho, že jsme dokázali otočit zápas, v němž jsme prohrávali. Za mé éry se to stalo poprvé. Právě tohle dělá tým silným. Pamatuji si, že v postupové sezoně ve Ždírci (podzim 2007, jaro 2009) jsme jen na jaře otočili asi tři zápasy. Dekora má zkušený kádr, který hraje za každého stavu. Ve Vrchovině máme mladší tým, který ještě musí vyzrát. Tohle byla ale dobrá vlaštovka,“ uzavírá Zeman.