MSFL

MIKULOVICE TŘEBÍČ 0:2

V souboji nováčků třetí nejvyšší soutěže měli v úvodní dvacetiminutovce více ze hry domácí, kteří hrozili hlavně ze standardních situací. „Šli do toho natvrdo," komentuje hostující trenér Libor Zelníček. Mikulovice sice střídají postupovou euforii za útlum, ale začaly dobře. Ovšem dvě vyložené šance Krčmaříka a jedna příležitost Chlebka zůstaly nevyužity. Od druhé poloviny úvodního dějství vyrovnali hru hosté. „Do přestávky jsme byli o trochu lepší," doplňuje kouč HFK.

Po hodině hry přišla zpětná přihrávka z pravé strany do vápna, kde už hráč Florián neměl se zakončením potíže 0:1. Třebíčští pak převzali iniciativu. „Soupeř odpadl fyzicky, prý tam moc netrénují," říká hostující lodivod. „Pak byla Třebíč hlavně ve středu hřiště lepší," dodává domácí kouč Antonín Mura.

Jeho svěřenci měli hru pod kontrolou, ale v závěru Severomoravané pořádně zazlobili. „Začali hrát na dva obránce a zmáčkli nás. Jednou tam přestřelili prázdnou branku. Kdo ví, jak by to dopadlo," zvedá varovný prst šéf třebíčské lavičky.

Uklidnění do jeho řad vnesl až tři minuty před koncem střídající Zifčák. „Z výsledku jsem nadšený. Před zápasem a v jeho průběhu bych bral i bod, protože Mikulovice budou s námi bojovat o záchranu a vyhrát u nich je paráda," uzavřel hodnocení Zelníček.

Zklamání zavládlo na druhé straně. „My si tentokrát vyhrát nezasloužili," uznal domácí kormidelník a dodal: „Jsme opravdu v útlumu a potřebovali bychom vyhrát, klidně i v Opavě."

Góly:61. Florián, 87. Zifčák. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: 2:5. Diváci: 160. Poločas: 0:0.Mikulovice:Hlaváček Švancer, Skopal, Švehla (60. Stránský), Švacha Chlebek, Eršil, Navrátil, Sabó (46. Šebesta) Pinkava, Krčmařík (60. Urban).Třebíč:Matiášek Š. Svoboda (85. Ustohal), Komínek, Havránek, P. Chalupa (55. M. Chalupa) Lukáš (90. Válek), P. Svoboda, Chlup, Podzemský (65. Zifčák), Linhart Florián (75. Kostelecký).Nejlepší hráči:Krčmařík Matiášek, Chlup.

ŽĎÁR N. S. BŘECLAV 2:1

Břeclav loni na Žďár uměla, což potvrdila v prvním poločase, kdy měla míč častěji na kopačkách. V náznacích šancí se ale objevovali domácí, vždy tomu však něco chybělo. Hosté poprvé zahrozili po brejku ze 34. minuty, kdy trefili levou tyč. Konec poločasu už vyzněl pro domácí, dobře kopnutý roh však nikdo do černého netrkl.

Po přestávce nechtěla ani jedna ze stran udělat chybu. Trenér Štourač poslal v 57. minutě za Bureše Chmelíka, což se později ukázalo jako rozhodující tah. Ofenzivní univerzál se rozehřál tečí jen do náruče brankáře. V 72. minutě však u lajny vlétl do zdánlivě beznadějného souboje, pravý bek ho odkopem trefil, míč se odrazil do pole k Michalovi, který jej předložil za hranici vápna Pohankovi a ten svou první ránu v zápasu utáhl k přední tyči přesně. „Píchl jsem si to do středu, viděl jsem, že brankář nestojí ideálně, a spadlo to tam," těšil devátý ligový gól nejlepšího střelce soutěže. Sotva na stadionu utichly oslavy, vřítil se do brejku znovu Pohanka, mohl si vybrat, komu přihraje, ale nejdříve si kličkou položil obránce, a tváří v tvář gólmanovi odmítl jubilejní zářez a nezištně poslal míč doleva zcela volnému Chmelíkovi 2:0. „Líp mi to už dát nemohl," přiznal střídající žolík Chmelík.

Břeclav vypadala na ručník, ale po chybě ve středu hřiště ji vrátil do boje o body mazáckým lobem Pospíchala Levčík. V závěru Žďár přežil rohové kopy a mohl slavit třetí domácí výhru v řadě. „Šlo o velice těžký duel. Soupeř dobře bránil, nemohli jsme se k němu dostat. Vyplatilo se, že kluci zůstali trpěliví. Rozhodly dva slepené góly, spokojenost je veliká," okomentoval duel trenér Libor Štourač.

Góly:72. Pohanka, 74. Chmelík 83. Levčík. Rozhodčí: Fojt. ŽK: 0:3. Diváci: 470. Poločas: 0:0.Žďár n. S.:Pospíchal Veselý, Toufar, Šindelka, Cipruš (65. Nedvěd) Bureš (57. Chmelík), Turek (75. Zedníček), Doležal, Michal, Vomela Pohanka (87. Hlouš).Břeclav:Prokop De Carvalho Serra (77. Dobšíček), Král, Krejčí, Šenk Markovič (70. Pospiš), Cupák, Simandl, Levčík, Kleiber (77. Igwe) Sasín.Nejlepší hráči:Michal, Pohanka Simandl.

Ostatní zápasy 6. kola:Orlová Zábřeh 1:1 (1:1), Hulín Zlín B 1:1 (0:1), Hlučín HFK Olomouc 1:0 (0:0), Opava Kroměříž 1:1 (0:0), Prostějov Slovácko B 2:2 (2:0), Olomouc B Uničov 2:1 (2:0).

16. Břeclav 6 1 1 4 5:10 4

Příští kolo (středa 18. září):HFK Olomouc Orlová, Zlín B Kroměříž, Slovácko B TŘEBÍČ, Zábřeh Uničov, Prostějov Břeclav, Hulín ŽĎÁR N. S., Hlučín Sigma Olomouc B, Opava Mikulovice.

DIVIZE D

BYSTŘICE UH. BROD 1:0

Hosté se prezentovali technickým běhavým fotbalem podobně jako proti Velkému Meziříčí. Kombinační hra po zemi vyhovovala oběma stranám. První šanci si vytvořil Brod, po autovém vhazování míč propadl a Trávníček reflexivně vyrážel gólovou střelu. Bystřice se poté zvedla, začala tlačit a její snaha vyvrcholila břevnem Prášila.

Začátek druhé půle patřil Brodu. Aktivní zakládání útoků až od stoperů se mu ale stalo osudným, když stoper Vrága ztratil míč a Štěrba krásným gólem rozhodl. Bystřice se po zbytek střetnutí dostávala do brejků, druhou branku ale její hráči nepřidali. Mrzet je to mohlo v závěru, kdy hostům chytil obrovskou šanci z přímého kopu Trávníček. V poslední minutě Illek z půlky střílel do prázdné, když brankář Jiří Pochylý v zoufalé snaze pomáhal útočníkům skórovat, ale krajní obránce stihl balon na brankové čáře odhlavičkovat.

„Po dvou prohrách jsme změnili rozestavení, chtěli jsme vyhrát, utkání by ale slušela remíza. Mrzí mě, že jsme nezakončili některé protiútoky za stavu 1:0," litoval zbytečně dramatického závěru kouč Bystřice Karel Fencl.

Gól:54. Štěrba.Rozhodčí:Mikyska. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0.Bystřice:Trávníček R. Sklenář, Vícha, Chocholáč, Illek Z. Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Štěrba (63. Karásek, 89. Svoboda) Prášil, Čech (46. Holý).Uh. Brod:Jiří Pochylý Vojtek, Němčický, Vrága, Mančík (70. Jan Pochylý) Indra, Šálek, Kúdela (83. D. Hruboš), R. David, Nevařil (88. M. David) F. Hruboš.Nejlepší hráči:Zbytovský, Prášil Němčický.

ROSICE V. MEZIŘÍČÍ 1:0

Dosud neporažený lídr soutěže měl těžkou úlohu udržet svoji pozici i po utkání v loni třetiligových Rosicích. Navíc už v 5. minutě si na roh Pšikala naskočil kanonýr Malata a uklidnil své spoluhráče rychlých gólem. Meziříčí útočilo hlavně po stranách, stopeři si však Simra hlídali vzorně. Když to nešlo ze hry, naskytla se možnost šesti slepených rohových kopů. Během tří minut z nich ale nic nebylo. Udeřit mohl na druhé straně Chlup, jemuž nešťastně namazal Šimáček, Invalda přehodit nedokázal.

I po přestávce byli aktivnější hosté, Rosice se zkušeně bránily a vyčkávaly na brejky. Po standardce Michny orazítkoval Malata v 50. minutě tyč. Vyrovnání měl na hlavě Zdeněk Mucha, jeho hlavičku Lengál kryl. Malatovi posléze ve skluzu chyběly centimetry, aby usměrnil míč do odkryté sítě. A když Simr pálil nad a Souček se Šimáčkem si v dobré pozici vzájemně překáželi, skončilo utkání hubenou výhrou Jihomoravanů. „Po většinu zápasu jsme domácí dokázali zatlačit, ale překonat jejich pozornou obranu se nám nepodařilo. Nepomohly nám ani standardky včetně šestnácti rohových kopů," litoval první porážky v sezoně trenér Libor Smejkal.

Gól:5. Malata. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 1:0.Rosice:Lengál Prinz (86. Šenk), Huška, Živný, Vítámvás Michna, Selinger (83. Klusák), Havlásek (61. Lang), Pšikal Chlup (56. Šauer), Malata (90. Čejka).V. Meziříčí:Invald Z. Mucha (85. Pokorný), P. Mucha, Šimáček, Bouček Dufek (89. Bradáč), Němec, Krejčí, Smejkal (78. Souček), Vyskočil Simr.Nejlepší hráči:Huška P. Mucha, Dufek.

VYŠKOV PELHŘIMOV 2:2

Pelhřimov po třech prohrách v řadě bodoval, ve Vyškově remizoval. Úvod zápasu moc fotbalových momentů nenabídl, takže nebylo divu, že se skóre měnilo až po půlhodině hry. Po individuální akci nadvakrát překonal Kollára Niederle. Domácí do poločasu srovnali. Po kombinační akci se přízemní střelou prosadil Palla. Hosté nehráli špatně ani ve druhé půli a znovu získali vedení. V 62. minutě po přímočaré akci Bartoně uklidil míč z voleje do sítě Liška. Vyškov tentokrát kontroval téměř okamžitě. O tři minuty později svěřenci trenéra Machálka zopakovali podobnou akci jako při prvním gólu, na jejímž konci stál Jeřábek. Ve zbytku utkání už ani jedna strana výrazně nechybovala, takže se zrodila asi zasloužená remíza.

Góly:41. Palla, 65. Jeřábek 29. Niederle, 62. Liška. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:1. Diváci: 180.Vyškov:Kollár Hodinář, Palla (46. Koláček), Žoček, Hradil Smutný, Novotný, Kucharčuk (71. Urbančok), Vrána Jeřábek (76. Baričák), F. Novotný.Pelhřimov:Dvořák Benda (83. Mádl), Vacek, Naniáš, Homolka Klofáč, Niederle, Kmoch, Bartoň (76. Starý) Liška, Krtek.

ST. ŘÍŠE NAPAJEDLA 3:0

Napajedla byla v první půli více fotbalovější, důraznější a také rychlejší, a tak si hosté vytvořili několik gólových příležitostí. Domácí mohli být rádi, že mají v brance zkušeného Neumana, který je podržel při nebezpečných střelách. Po změně stran se však obraz hry změnil a Stará Říše rozhodla o svém vítězství. O první branku se postaral Osumanu na začátku druhého poločasu, další gól přidal hlavičkou Vodáček v 83. minutě a do třetice střílel do černého Kadlec. I když se hosté neustále tlačili dopředu a byli aktivnější, domácí měli v tomto utkání více štěstí a vysoko vyhráli.

Góly:52. Osumanu, 83. Vodáček, 87. Kadlec. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 1:3. Diváci: 180. Poločas: 0:0.St. Říše:Neuman Bartoš, Kadlec, Dvořák, Príborský Kyzlink (61. Rýgl), Bratršovský, Vodáček, Pokorný Osumanu, Merhaut (79. Borkovec).Napajedla:Čáp Dulík, Zavadil, Postava, Bejtkovský Dufka (78. Havránek), Huťka, Semela, Žáček (85. Zelinka) Pantálek, Kovář.Nejlepší hráči:Neuman, Kadlec Žáček.

BYSTRC VRCHOVINA 0:2

„Na půdu horkého favorita jsme přijeli hrát ze zajištěné obrany. Od začátku ale byla vidět vyrovnaná hra, s tím, že šance jsme měli hlavně my. Bystrc jsme potrestali za nedůsledný výkon, neměla svůj den. Naopak my jsme si za náš poctivý vyzrálý výkon tři body zasloužili," řekl trenér Marek Štukhejl, jenž z anglického týdne vytěžil plný počet devíti bodů při skóre 5:0.

Góly:42. P. Smetana, 60. K. Skalník (PK). Rozhodčí: ŽK: 0:1. Poločas: 0:1.Bystrc:Sehnal Marák, Hajn (66. Fousek), Urbánek, Outrata, Košulič (46. Lidmila), Šíp, Doležel, Fiala, Kugler, Přichystal.Vrchovina:Vítek Buchta, R. Sodomka (90. M. Skalník), Dvořáček, L. Smetana, Kolařík, Pavel Sodomka (12. Petr Sodomka), P. Smetana, Anderle (79. Polnický), K. Skalník, Wolker (86. J. Skryja).

Ostatní zápasy 6. kola:Hodonín Blansko 1:1 (1:0), Tasovice Líšeň 0:1 (0:1).

16. Napajedla 7 0 1 6 4:14 1

Příští kolo:Bohunice Tasovice, Blansko SLAVOJ POLNÁ, Uh. Brod Hodonín, Napajedla BYSTŘICE, PELHŘIMOV ST. ŘÍŠE, VRCHOVINA Vyškov, V. MEZIŘÍČÍ Bystrc, Líšeň Rosice.