VRCHOVINA B – ŠTĚPÁNOV 2:0

Domácí Vrchovina rozhodla pohledný fotbalový duel v okresním derby v první třetině zápasu. Poprvé se radovala po rohu, ve vzduchu si parádně počínal Blažíček, který zahrál brankáři Sárovi na housle. Po půlhodině se Sára konečky prstů vytáhl proti ráně Michala Skalníka z 22 metrů do šibenice. Skalník se však dlouho za hlavu držet nemusel, hned z následného rohu trkl přesně.

Po přestávce Vrchovina vsadila na pozornou defenzivu a vyrážela do brejků, jenže ty řešila lehkovážně. Štěpánov dobýval branku marně. V největší šanci z 85. minuty už sice Michálka překonal, ale míč do prázdné brány dopravit nedokázal.

Góly: 11. Blažíček, 32. M. Skalník. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Vrchovina B: Michálek – Bača, Poul, Košík, J. Skryja – Starý (65. V. Fagula), P. Laštovička, M. Skalník (80. Němeček), Polnický – M. Šmída, P. Blažíček (72. R. Blažíček). Štěpánov: Sára – Karásek, Jaroš, Kintr, Sedláček – Kovalchuk, Buček, Haraptso, Kutnyk – Tichý, Veselský (72. Fiala).

RANTÍŘOV – ŽĎÁR B 2:1

V šesté minutě zahájil zápas propagační střelou mimo Bartejs. První nebezpečnější akce byla k vidění až po půl hodině hry, kdy se opřel do míče Šťastný, ale také pálil vedle. Poté střílel Kubík pod břevno, ale Pinkava míč vytáhl na roh. Ve 32. minutě Cabúk potáhl balon, nahrál Bartejsovi, který se neukvapil, našel nabíhajícího Kubíka, a ten zasunul míč do prázdné branky.

Hned po změně stran udělali domácí chybu při rozehrávce a Bojda nedal Krupicovi šanci. V 62. minutě se skóre znovu měnilo, a to díky Rantířovu. Po rozehrání rohového kopu se Kubík trefil hlavou k tyči. V 70. minutě Horáček z přímého kopu mířil k tyči, ale Pinkava včas zasáhl. Zbytek utkání si domácí takticky pohlídali.

Góly: 32. a 62. Kubík – 47. Bojda. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas 1:0. Žďár B: Pinkava – Gančev, Řeháček, Jelínek (80. Machatka), Růžička – Dvořák, Jun, Nedvěd, Ločárek, L. Fillipi (30. Bojda) – M. Fillipi (84. Miklík).

NOVÁ VES – ŽELETAVA 2:3

Nejdříve zahrozili domácí, brankář však standardku Nečase vyrazil. O chvíli později se ale radovala Želetava, po laxním přístupu obrany slavil gól Simandl. Po půlhodině vystřelil po rozehraném rohu Vranka a jeho pokus z 25 metrů k překvapení všech skončil za gólmanem Novotným. Nová Ves odpověděla po centru Radka Novotného, když Havlík přehlavičkoval brankáře. V závěru půle ještě zahrozil z 30 metrů Vranka.

Po přestávce se vytáhl Tománek proti ráně Josefa Šandery. Domácí se dočkali vyrovnání po rohu, Ondřejka hlavičkoval přesně. Nová Ves poté přikovala hosty do jejich šestnáctky, kýžený gól nepřicházel. V 85. minutě mohl hrubku v obraně potrestat želetavský Simandl, ale trefil pouze tyč. Co se nepovedlo jemu, napravil v 90. minutě po rohu nehlídaný Pacas.

Góly: 38. Havlík, 65. Ondřejka – 10. Simandl, 30. Vranka, 90. Pacas. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Nová Ves: P. Novotný – T. Novotný I, P. Šandera, Krejčí, Nejedlý (46. Jakub Šandera) – Josef Šandera, R. Novotný, Havlík, Nečas (65. Jan Šandera) – Ondřejka, Bureš (46. V. Novotný).

RAPOTICE – V. MEZIŘÍČÍ B 3:0

Utkání odstartovalo tutovkou hostů, ale Laš včasným vyběhnutím zmenšil úhel a střelu vyrazil. Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání. Na branku se čekalo do 24. minuty, kdy se prosadil Milan Laš, který napotřetí prostřelil Jíchu. Od tohoto okamžiku byli domácí aktivnější a hosty nepouštěli do vážnějších šancí. Naopak sami navýšili vedení Sobotkovým gólem do šatny.

Začátek druhé půle příliš vzruchu nepřinesl. Na kloudnější šanci si diváci museli počkat až do 64. minuty, kdy sám na velkomeziříčského brankáře postupoval Sobotka, ale lob mezi tři tyče nevměstnal. V 70. minutě se už Rapotice radovaly, když na 3:0 zvýšil svou druhou brankou Milan Laš. Poté přišla pětiminutovka hostů, kteří se dostali do dvou obrovských šancí, ale střídající Veselý dvakrát selhal. Hostitelé pak hru kontrolovali a připsali si cenný skalp druhého týmu tabulky.

Góly: 24. a 70. Milan Laš, 44. M. Sobotka. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (88. Kafka). Diváci: 80. Poločas: 2:0. V. Meziříčí B: Jícha – Halámek, Kafka, Bublan (62. Veselý), Bradáč, Malec, Vítek (75. Řezníček), Jakeš (68. Kuřátko), Souček, Liška, Polák.