NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – NOVÁ VES 0:2

U řeky Oslavy se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním měli navrch hosté, i když do první šance se dostali domácí. Jonák zprava pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou oslovil Šimončiče, který ale přestřelil. Nová Ves udeřila z následného protiútoku, kdy chyby gólmana využil Jan Nečas. „Od toho se utkání odvíjelo. První půle nebyla z naší strany dobrá,“ komentoval náměšťský trenér Jaromír Tlačbaba. Jeho slova umocnila 26. minuta, kdy po standardní situaci zvýšil Havlík. Hostitelé měli po změně stran více ze hry, ale vypracované příležitosti zůstaly nevyužity. A když Kučera skóroval, radost mu zkazil hvizd.

„Rozhodčí mu neponechal výhodu a po zápase se nám pak za chybu omluvil, ale to nám už gól nevrátilo,“ cítil křivdu domácí kouč a pokračoval v hodnocení. „Byl to remízový zápas. Měli jsme velké množství šancí, ale nedali je a začíná nám boj o záchranu,“ pravil Tlačbaba.

Góly: 4. Jan Nečas, 26. Havlík. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Nová Ves: P. Novotný – Tomáš Novotný I., Havlík, Tomáš Novotný II., Krejčí – F. Nečas (82. Kuchta), J. Starý, Josef Šandera, J. Nečas – Ondřejka (89. O. Starý), Jan Šandera (46. P. Šandera).

KOUTY – VRCHOVINA B 1:1

První poločas nabídl vyrovnaný a bojovný fotbal. Většinou se hrálo mezi vápny. Po změně stran měli častěji míč na kopačkách hosté, kteří se dostali do první brankové příležitosti po přímém kopu a za Stýblem zazvonila tyč. Vrchovina se ujala vedení v 72. minutě, kdy si po nakopnutém míči za obranu domácí dávali přednost, čehož využil Petr Sodomka. O další vzruch se postaral tvrdě až zákeřně hrající Follprecht, ale jeho zákroky ohodnoceny kartou nebyly. Vrchovinská lavička jej raději vystřídala. Kouty srovnaly v nastaveném čase, když si po levé straně nenechal vzít míč Tenkl a po průniku do velkého vápna se trefil k tyči.

Góly: 90.(+2) Tenkl – 72. Petr Sodomka. Rozhodčí: Reich. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Kubica – P. Blažíček, Drdla, Poul, J. Skryja, Vašíček, Petr Sodomka, Bárta (74. Kršek), Follprecht (89. Havelka), Polnický, Čírtek (60. Josífek).

ŽĎÁR B – ČÁSLAVICE–SÁDEK 0:0

Domácí byli v první půli nebezpeční, jen Mario Filippi se dostal třikrát ze strany až před brankáře, recept na něj však nenašel. Podobně dopadl v gólové příležitosti i Jun, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

„V prvním poločase jsme byli lepší, vypracovali jsme si několik šancí, které jsme bohužel neproměnili. Po přestávce jsme šli s výkonem dolů, hra se vyrovnala a hrálo se naprosto bez šancí. Čáslavice jsme do ničeho nepustili, ale bez vstřeleného gólu jsme vyhrát nemohli. Remíza je pro nás ztrátou,“ litoval kouč Žďáru Vítězslav Machatka.

Rozhodčí: Toman. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Žďár B: Svoboda – Růžička, Machatka, Štursa – Gančev, Jun, Němec (73. Bulíček), Z. Peňáz – Franěk, Nuhič (58. Janů), M. Filippi (88. Malicki).