BZENEC – SLAVOJ POLNÁ 4:1

Po dlouhém autu a mlýnici ve vápně se prosadil Škodík. Slavoj nehrál zle, ale své šance zahazoval, což ho pořádně mrzelo, protože Bzenečtí zvýšili vedení po dorážce a dalším dlouhém autovém vhazování až na 3:0!

Definitivně jasno o vítězi bylo po necelé hodině, když si připsal gólovou trefu Reška. Polná ale dál hrála sympaticky a byla nebezpečná, i v deseti, protože přišla o vyloučeného Kučeru.

Jenže v soupeřově šestnáctce jí chybělo to, v čem domácí kralovali, a to byl důraz! Až v úplném závěru zmírnil porážku proměněnou penaltou Daniel Kavka.

Góly: 6. Škodík, 31. Zůbek, 45. Horňák, 59. Reška – 90. Daniel Kavka (PK). Rozhodčí: Zaoral. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (62. Kučera). Diváci: 195. Poločas 3:0. Bzenec: Mrkvica – Mokrý, Košut, Poetrucha, Chromeček – Škodík, Šmahaj (68. Mlýnek), Zůbek, Hornňák – Reška, Kasala (76. Sasínek). Slavoj Polná: Vavroušek – Haala, Kučera, Cížek, Kubec – Benda, Zábrodský, David Kavka, Holub (46. Daniel Kavka) – Urbánek (64. Tlačbaba), Válek (73. Hrdlička). Nejlepší hráči: Kasala, Mrkvica – Benda.

HOLEŠOV – ST. ŘÍŠE 3:1

Po hrubce Ujčíka, který před vápnem ztratil po kličkované balon, se prosadil nekompromisně Křenek. Zanedlouho se radoval i matador Roubalík, který nečekaně přesprintoval hostující mladíky, a zavěsil.

Hosté se probrali až po poločasové bouřce v kabině, z níž vyběhl na trávník úplně jiný tým. Holešovští najednou nevěděli, kam dřív skočit, a v 60. minutě inkasovali. Po rohu se do míče opřel Severa, jeho rána šla do tyče a odražený míč uklidil do sítě hlavičkující Rygl. Jenže to domácí probralo a po chvilce bylo hotovo. Bídně vyřešená situace po autovém vhazování stála Říši body.

Góly: 8. a 62. Křenek, 15. Roubalík – 60. Rygl. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 0:1. Diváci: 300. Poločas 1:0. Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Charuza, Čep – Roubalík (86. Olša), Sumec, Křenek (79. Uruba), Polomík – Palík, Matulík (62. Lomaka). Stará Říše: Jícha – Horáček, Hekerle, Dvořák, Ujčík (64. Vácha) – Chlumský, Vodáček, Severa, Rygl – Kelbler (44. Tichánek), Plichta. Nejlepší hráči: Polomík, Bačík – Jícha.

V. BÍTEŠ – ROSICE 1:2

Prvních třicet minut byly v derby jasně lepší Rosice, do vedení však paradoxně mohla jít domácí Velká Bíteš. Jenže Šimončič v obrovské šanci hlavou minul prázdnou branku. Trest přišel okamžitě. Za velkým vápnem se do míče opřel Vaněk a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre. Druhý gól padl do domácí sítě ve 28. minutě. Nedorozumění domácích stoperů a gólmana Pokorného využil Malata a do prázdné branky zvýšil na 0:2.

Po poločasové bouřce v kabině se domácí hra změnila. Po několika náznacích se však snížení dočkala až sedm minut před koncem po Chlupově standardní situaci. Velká Bíteš se hnala za vyrovnáním, vytvořila si několik závarů, ale dalšího gólu se již nedočkala.

Góly: 83. Chlup – 18. Vaněk, 28. Malata. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 523. Poločas: 0:2. V. Bíteš: T. Pokorný – Kopáček, Kerber, Střecha, J. Pokorný – Nekuda (57. Mrňa), Chlup, Šimončič, Máca (70. Ivančík) – Valsa (70. Hibš), Pohl. Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Kršák, Vaněk (81. Novotný), Kugler, Havlásek, Pazourek, Malata (57. Michna), Selinger (74. Kratochvíl), Drbal, Šíp. Nejlepší hráči: Pohl – Malata, Selinger.

TASOVICE – BYSTŘICE 4:0

První gól zápasu přišel po centru z pravé strany, který domácí Hrobař hlavou nekompromisně zakončil. Do té doby se přitom Bystřice dobře vyrovnávala s agresivní a důraznou hrou Tasovic. Ve 37. minutě však přišla hostující ztráta míče na středu hřiště a Paul po rychlém brejku zvýšil.

Po změně stran už tempo hry jasně diktovaly Tasovice. Třetí branku přidal krásnou střelou Blahoudek, v poslední minutě pak podtrhl jednoznačnou výhru domácích střídající Fiedler.

Góly: 21. Hrobař, 37. Paul, 53. Blahoudek, 90. Fiedler. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Poločas: 2:0. Tasovice: Konvalina – Hrazdílek, Mička, Horálek, Švarc – Blahoudek, Hrobař (82. Kučera), Čermák (78. Fiedler), Fukal (69. Veselý) – Landšperský, Paul. Bystřice: F. Svoboda – Sklenář (77. Prüger), Šponar, Mezník, Vařejka – Adamec (86. Buršík), Blaha, Čech, Zbytovský, Malý – Žila. Nejlepší hráči: Landšperský, Paul, Horáček.

BŘECLAV – PELHŘIMOV 2:0

Břeclav poprvé na branku vystřelila až v 56. minutě, kdy skóroval Smejkal. Za deset minut mohlo být vyrovnáno. Hanousek postupoval sám na brankáře, jenže při zakončení selhal. Remízový zápas tak dospěl až do dramatického závěru, kdy po faulu Chadima rozhodl z penalty kapitán domácích Simandl.

Góly: 56. Smejkal, 90. Simandl (PK). Rozhodčí: Šimoník. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Břeclav: Kunický – Hloch, Simandl, Presl, Trčka – Musil, Wallisch, Smejkal, Ianosteac – Fiala, Svoboda. Pelhřimov: Matiášek – Chadim, Pícha, Vacek, Homolka – Hanousek (72. Obranec), D. Poul, V. Poul, Kmoch, Horký (62. Mazač) – Mazanec (80. Sládok). Nejlepší hráči: Simandl, Smejkal – V. Poul.

ŽĎÁR N. S. – UH. BROD 0:1

O osudu celého zápasu rozhodla situace už ze 4. minuty zápasu. Nejprve nevyužil velkou šanci Jurnečka, poté následovala chyba Žďáru po vlastní standardní situaci. Hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl Mančík, který otevřel skóre. V dalším průběhu prvního dějství byla hra značně rozháraná, Uherský Brod velice často otevíral střed pole, domácí toho ale nedokázali využít. Chvíli před pauzou mohl po rohu vyrovnat Tomáš Trojánek, jeho hlavička však skončila nad hostující brankou.
Ve druhém poločase měli míč v držení převážně hráči Žďáru, ale jen obtížně se dostávali do šancí. V 65. minutě nevyšel náznak příležitosti Nedvěda, stejně dopadl v 78. minutě také Lubor Trojánek.

Góly: 4. Mančík. Rozhodčí: Malčánek. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek, Wasserbaur, Štursa – Jurnečka (81. Frieb), Musil (46. R. Sodomka), Mašek, L. Trojánek – Vopršal, Nedvěd. Uh. Brod: Kohoutek – David, Kúdela, Vrága – Mančík (33. Hruboš), Šálek, Dolina, Jaroněk (68. Blaha), Nevařil – Večeřa, Michalec (88. Pacl). Nejlepší hráči: Bureš – Mančík, Vrága.

VRCHOVINA – SLAVIČÍN 1:0

V 10. minutě hlavičkoval Kamil Skalník do gólmana Vypušťáka, stejný hráč pak o deset minut později orazítkoval břevno hostující svatyně. Ani z několika dalších závarů pak také nezahřmělo. Ve druhém poločase Vrchovina pokračovala ve snaze po vedoucím gólu, ale dlouho nemohla překonat kvalitní defenzivu Slavičína. Domácí si vytvořili velkou spoustu standardních situací, ale dočkali se až v poslední minutě. V ní zahrával kapitán Michal přímý kop z poloviny hřiště, míč proskákal bez jakéhokoliv dotyku chumlem hráčů a od tyčky se odrazil za Vypušťákova záda.

Gól: 90. Michal. Rozhodčí: Buček. ŽK: 1:1 Diváci: 275. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa, Smetana, Vícha, Bača – Ošmera (81. R. Blažíček), Wolker, Michal, K. Skalník – Poul (76. Kovář), M. Skalník (85. Burian). Slavičín: Vypušťák – Elšík (87. Salajka), Kocián, Zvoníček (59. Goňa), Horáček, P. Švach, Kříž, Mezírka, Kalus, Lukaštík, Školník. Nejlepší hráči: K. Skalník, Michal – P. Švach.

Zbylý výsledek 20. kola: Brumov – Hodonín 1:2 (1:2), 6. Kolář (PK) – 7. Bartoš, 9. Fojtík.

16. BYSTŘICE 20 3 5 12 27:41 14

Příští kolo: BYSTŘICE – V. BÍTEŠ, Uh. Brod – HolešoV, Rosice – VRCHOVINA, Hodonín – Tasovice, Slavičín – Břeclav, ST. ŘÍŠE – Broumov, ŽĎÁR N. S. – Bzenec, PELHŘIMOV – SLAVOJ POLNÁ.