Ta pod taktovkou nového kouče Richarda Zemana po výhrách v Hartvíkovicích a Velké Bíteši tentokrát přehrála doma Polnou.

Ba co víc, brankář Jan Hlavoněk zatím ještě ani jednou neinkasoval. Vrchovina si tak užívá nejlepší jarní start za éry svého působení v krajském přeboru Vysočiny. A když se k tomu ještě přičte podzimní vítězství 3:1 v derby v Bystřici, je to již čtyřzápasová série bez ztráty bodu.

„Samozřejmě je to příjemný pocit a velké povzbuzení do dalších zápasů,“ usmívá se trenér Richard Zeman.

Herní obrození přičítá změně stylu hry. „Ve Vrchovině byli hráči zvyklí na klasickou defenzivu se stoperem. Mojí filozofií je zónové bránění, a to nám zatím klape. Zkoušel jsem to před časem ve Ždírci, ale tam jsem se zónou neuspěl. Ve Vrchovině jsou na ni vhodné typy hráčů,“ tvrdí Zeman a dodává: „Všechno ale musí být podpořené poctivou prací celého manšaftu, včetně útočníků.“

Pro tým je důležité, že výsledky se dostavily takřka ihned po aplikaci nového systému. „Hartvíkovice a Velkou Bíteš jsme k ničemu nepustili, Polná měla šance dvě. Akutního ohrožení však bylo minimum. Je důležité, že nedostáváme góly, aby hráči uvěřili zónové obraně, že přináší výsledky,“ říká Zeman, jenž vyzdvihl hru obranné čtveřice ve složení Ondřej Poul, Lukáš Smetana, Kamil Suský, Vít Fagula.

Ten vyhlíží ještě návrat útočníka Ondřeje Šustáčka. „Je po artroskopii kolena, zatím jen naskakuje z lavičky. Od něj si slibujeme ještě větší zkvalitnění ofenzivy. Je to výborný fotbalista, v minulých sezonách nejlepší ofenzivní hráč Vrchoviny. Uklidnění přinesl i gólman Honza Hlavoněk. Dobře hraje nohama, na tým má pozitivní vliv. I když moc práce zatím neměl,“ všiml si zkušený trenér.

„Kluci dobře brání, to je důležité. Třeba poslední zápas s Polnou nebyl moc hezký, ale soupeři jsme v defenzivě nic nedovolili. Musel jsem řešit akorát jednu střelu z vápna, a to ještě ke všemu až v závěru,“ přidává svůj postřeh z brankové čáry Jan Hlavoněk.

„Doufám, že uspějeme i v dalším kole v Jaroměřicích. Venku se nám totiž hraje líp jak doma,“ dodává mladý gólman, jenž je ve Vrchovině na hostování z Rájce-Jestřebí.

---------------

Vrchovinská série

15. kolo Bystřice - Vrchovina 1:3
16. kolo Hartvíkovice - Vrchovina 0:2
17. kolo Velká Bíteš - Vrchovina 0:4
18. kolo Vrchovina - Polná 2:0
19. kolo Jaroměřice - Vrchovina ?