Záchranářský zápas může o lecčem napovědět, stejně tak jako právě začínající anglický týden. „Chceme využít aktuálního rozpoložení. Jsme povzbuzení dvěma posledními výhrami a do zápasu půjdeme sebevědomě,“ říká trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Jeho celek po pětigólové výhře v derby nad Bystřicí doslova šokoval Hodonín, na hřišti lídra vyhrál 3:1 a z posledních dvou utkání má skóre 8:1. Na Nové Město nebývalá produktivita.

„Ale závěry z toho ještě dělat nejdou. Jsou to jen dva zápasy, až jich bude třeba pět, můžeme se bavit o zlepšení,“ zůstává Zeman při zemi.

Stará Říše naopak tápe. V jarních odvetách nejhorší celek stále čeká na vítězství. Doposud získal pouhé dva body. „Už potřebujeme výhru jako sůl. Bohužel teď ale jedeme na hřiště, kde se nám vůbec nedaří,“ připomíná trenér Luděk Kovačík nepříznivou bilanci svého týmu v Novém Městě. „Styl soupeře nám moc nevyhovuje, navíc máme dlouhodobé problém v defenzivě a doplácíme na ně,“ ví Kovačík.

Ještě na podzim byl přitom jeho celek v klidných vodách, zatímco Vrchovina byla na dně divizní tabulky.  „Zatímco my jsme mužstvo adekvátně doplnili a posílili, u Staré Říše nastal pravý opak. I tak má v kádru šikovné fotbalisty, kteří bojují,“ vystihl situaci Zeman.

Vrchovině by se měl po zranění vrátit krajní rychlík Ošmera a veterán Burian, naopak chybět bude vykartovaný Michal Skalník. Zúžení marodky hlásí Stará Říše, trenér Kovačík už bude mít k dispozici Vacka s Kelblerem.

Divizní menu

SOBOTA: Bzenec – Slavičín, Břeclav – Hodonín (oba 16.30).
NEDĚLE: Brumov – Holešov (10.15), PELHŘIMOV – Rosice, SLAVOJ POLNÁ – BYSTŘICE, VRCHOVINA – ST. ŘÍŠE, V. BÍTEŠ – Uh. Brod, Tasovice – ŽĎÁR N. S. (vše 16.30).