Suverénně první Vrchovina hraje v havlíčkobrodském Herálci. Ten je sice na třináctém místě, ale jako jediný dokázal svého nedělního soupeře po bezbrankové remíze obrat o body na jeho hřišti.

„Ten podzimní zápas si samozřejmě pamatujeme a chceme ho napravit. Tehdy to byl náš nejhorší výkon,“ říká vrchovinský kouč Richard Zeman.

Překážka? Zkušená obrana

Moc dobře ví, že jeho tým nečeká vůbec nic jednoduchého. „V Herálci je malé a trochu nerovné hřiště. Soupeř je poměrně zkušený a má sehranou obranu. Bez bojovnosti a nasazení tam neuspějeme,“ ví trenér SFK.

V sestavě novoměstského týmu určitě dojde ke změnám. Obránce Marek Škorpík odjel na dovolenou a z minulého zápasu si odnesl zranění ofenzivně laděný Michal Buchta. „Michal zřejmě nenastoupí. Ale k dispozici už bude po karetním trestu Kamil Skalník,“ podotýká Zeman.

Ten v minulém utkání se Starou Říší překvapil nově složenou obrannou čtyřkou, ve které figuruje útočník Pavel Smetana. Ve stoperské dvojici tak nastupuje se svým bratrancem Lukášem. „Pavel je po zranění a podle mého názoru se do zápasového rytmu dostane lépe z postu obránce. Navíc proti Staré Říši se nám podařilo využít jeho výškové přednosti a zejména ve druhém poločase hrál s přehledem, takže sahat do zadních řad nebude potřeba,“ vysvětlil Zeman.

V roli favorita je také Velká Bíteš. Ta po překvapivých výhrách v Bystřici a Ždírci přivítá čtrnáctý Pacov. „Očekávám těžký zápas. Teď jsme se utkali se soupeři, kteří chtějí hrát fotbal. Oni tvořili a my mohli vyčkávat. Teď bude vyčkávat a bránit Pacov,“ je si vědom před nedělním výkopem bítešský lodivod Libor Bednář.

V nelehké situaci je Bystřice. Tým trenéra Zdeňka Hovorky prohrál už druhý zápas v řadě a jede do Ždírce, který ještě na jaře nebodoval. „Už bychom potřebovali bodovat. Doma jsme ztratili, takže je potřeba něco přivézt z venku,“ ví Hovorka.

Jenomže zatím vůbec neví, koho bude moci do nedělního zápasu poslat. „Někteří kluci se v týdnu potýkali s virózou, tak uvidíme,“ prozradil. O kvalitách Ždírce prý moc dobře ví. „I když teď doma prohráli, tak já těm středečním výsledkům moc velkou váhu nepřikládám. Čeká nás těžký soupeř, se kterým máme poměrně vyrovnanou bilanci,“ uzavřel Hovorka.