„Nemůžeme se dívat doleva doprava, v domácím prostředí musíme napravit prohru z Břeclavi," říká trenér Vrchoviny Richard Zeman, který si zítra od 15 hodin odbude v Novém Městě obnovenou premiéru.

Vrchovinu znovu převzal v zimní pauze s cílem pokusit se tým z předposlední příčky zachránit. Pokud toho chce dosáhnout, musí začít co nejdřív bodovat. I proti týmům, jako je Polná.

„Divizi převyšují Hodonín s Uherským Brodem, ostatní týmy jsou vyrovnané, proto se není potřeba před někým krčit. Hrajeme v domácím prostředí, čehož chceme využít," burcuje Zeman.

Polná cestuje do Nového Města s pokorou. I když zvládla úvodní duel s Velkou Bíteší, je si vědoma síly Vrchoviny v domácím prostředí. „V Novém Městě přes zimu posílili, navíc úvodní duel v Břeclavi si nezasloužili prohrát, čeká nás těžký zápas," ví kouč Slavoje Michal Lovětínský.

Také jeho celek přes zimu posílil o zajímavé hráče, což se projevilo už v úvodním kole.

Důkazem je čisté konto. Polná je totiž po Vrchovině druhým nejhůře bránícím celkem v soutěži. Na rozdíl od Nového Města, které má dlouhodobé problémy se střílením gólů, je ale druhým nejproduktivnějším týmem divize.

„Pohled na skóre je jasný, budeme z toho vycházet," řekl tajemně Zeman.

Podobně nejasně hovořil o taktice i Lovětínský.

„Víme, co by na Vrchovinu mohlo platit, to si ale samozřejmě nechám pro sebe."

Divizní menu

SOBOTA: Bzenec Břeclav, VRCHOVINA SLAVOJ POLNÁ, Holešov BYSTŘICE, Uh. Brod ST. ŘÍŠE (vše 15.00).

NEDĚLE: Brumov Rosice (10.15), ŽĎÁR N. S. Hodonín, V. BÍTEŠ PELHŘIMOV, Tasovice Slavičín (vše 15.00).