VRCHOVINA B - ŽELETAVA 2:2

Domácí se mohli minimálně na den vrátit na první místo tabulky. Tomu odpovídal i jejich nástup. Šandera svou obávanou levačkou napálil pravou tyčku a Petr Sodomka dorazil míč za Tománkova záda. V 11. minutě už to bylo po faulu na Follprechta 2:0, protože Petr Sodomka nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Rychlé vedení Vrchovině uškodilo. Hráči se uspokojili a nechali Želetavu hrát. Varováním byla bomba Smetany, kterou Petr Skryja vytěsnil na roh. V 33. minutě zahrál po nepochopitelné minele domácích brankář Skryja rukou před vápnem, uviděl žlutou kartu a z nařízeného přímého kopu snížil Simandl.

Po přestávce se dlouho hrálo převážně mezi šestnáctkami, nikdo nechtěl udělat chybu. Té se jako první dopustili hosté, Follprecht pádil od půlky sám na Tománka, který jeho sólo excelentně zneškodnil. V 87. minutě se zdálo být rozhodnuto, Martin Vrbka uviděl druhou žlutou a Želetava dohrávala o deseti. Jenže opak byl pravdou. Hosté okamžitě po jeho odchodu orazítkovali břevno, míč se odrazil poblíž Simandla a ten pohotově vyrovnal. „Zápas jsme rozehráli velmi dobře, lépe to snad ani nešlo. Kluci si musí uvědomit, že soupeř se sám neporazí. Ve třech utkáních jara jsme ztratili sedm bodů v samotných závěrech, velká škoda, ty body nám budou chybět," uvedl pro klubový web trenér Vrchoviny Karel Havlík.

Góly: 5. a 11. Petr Sodomka (druhý z PK) 32. a 88. T. Simandl. Rozhodčí: Budín. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (87. Martin Vrbka). Diváci: 60. Poločas: 2:1. Vrchovina B: P. Skryja P. Blažíček, Poul (46. Veselý), Drdla, J. Skryja Vašíček, Šandera, Polnický, Josífek O. Follprecht (84. Kršek), Petr Sodomka (89. Mrkos).

TŘEŠŤ - ŽĎÁR B 0:0

První poločas ovládli domácí hráči, kteří měli spoustu vyložených šancí, ale z ani jediné nedokázali vytěžit důležitou první branku. Zpytovat svědomí musel hlavně Mareš, který zahodil oba své úniky. Ale ani hosté nebyli bez šancí, i jim ale chyběla v koncovce přesnost.

Po změně stran postupoval sám na gólmana Herkner, ale pálil mimo. Pak se hra vyrovnala a v závěru měli obrovskou příležitost hosté, ale to se vyznamenal Pešta. „První půlku jsme měli vyhrát 3:0, v ní jsme je přehráli. V té druhé se to už vyrovnalo a nám pak docházely i síly. Bohužel to bylo vpředu neštěstí, a vzadu jsme měli zase štěstí, kdy nás několikrát podržel Pešta. Mám z toho smíšené pocity. Chyběly tomu góly," řekl kouč Třeště Jiří Gregor.

Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Žďár B: Svoboda Gančev (48. Bulíček), Štursa, Růžička, Machatka Jelínek, Jun, Němec, Franěk (85. T. Peňáz) Z. Peňáz, Janů.

NOVÁ VES - KOUTY 3:1

Kouty skórovaly hned z první akce, kdy Cejpek po centru z boku nedal Čížkovi šanci. Domácí přidali na aktivitě, ve 25. minutě postupoval Ondřejka sám na gólmana, ten ho však vychytal a cestu do branky si nenašly ani dvě následné dorážky. Sám před brankářem se zjevil i Jan Nečas, ale dopadl podobně. Kouty zahrozily osamoceným Tenklem, ani on však zabijácký instinkt neprojevil. Ve 32. minutě kopali domácí po ruce penaltu, Ondřejka trefil tyč. Po faulu na Ondřejku se však za chvíli pískala druhá a tu Jan Nečas už proměnil. Smolař Ondřejka měl po chvíli další tutovku, brána však pro něj byla zakletá.

Úvod druhé půle patřil hostům, Cejpka skvěle vychytal Čížek. V 68. minutě zatočil rohový kop přímo do brány František Nečas a uklidnil lídra soutěže. Kouty otevřely hru, za což je po třech minutách na hřišti potrestal Michal Novotný.

Góly: 37. Jan Nečas (PK), 68. F. Nečas, 77. M. Novotný 8. Cejpek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Nová Ves: Čížek Havlík, T. Novotný I, Josef Šandera, Krejčí F. Nečas, J. Starý (74. M. Novotný), Jan Nečas (87. Z. Nejedlý), P. Šandera Ondřejka, Jan Šandera (85. T. Novotný II).