V základní části jeho svěřenci dlouho excelovali, o nejlepší výchozí pozici do vyřazovací části přišli až v posledním kole. „I tak jsme ale byli spokojení, protože vyhrát základní část je jedna věc, ale být úspěšný v play-off je něco úplně jiného. Týmy se postupně zvedají, narazíte na celek ze šestého místa a klidně s ním vypadnete. Od začátku sezony se nám dařilo, poprvé jsme prohráli za tři body až někdy v 16. kole. Jen konec základní části nám možná trochu utekl,“ zamyslel se kouč Horáckého hokejového klubu.

NEJISTÁ BUDOUCNOST

Ve čtvrtfinále play-off narazil celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice na Uherské Hradiště. „Osobně jsem si Hradiště přál nejméně, protože na jejich velkém hřišti se nám obvykle nedaří, navíc oni byli tím,kdo nám jako první vzal v sezoně všechny body. Naštěstí jsme zahráli dobře a obě utkání série vyhráli,“ liboval si Vondráček.

V semifinále už ale jeho svěřenci nestačili na Uničov, rozhodl až pátý zápas, který doma Meziříčí nezvládlo. „Podle mého rozhodla větší produktivita soupeře, který své šance dokázal proměnit, zatímco my jsme se na každý gól hrozně nadřeli. To se jasně ukázalo v pátém duelu, kdy jsme ze třiceti střel dali jen jediný gól,“ postýskl si po prohře 1:4 a tím i konci letošní sezony Roman Vondráček. Zda bude na trenérském můstku pokračovat i v příští sezoně, prý ještě není rozhodnuté.

Ilustrační foto: Deník/Atilla Racek
Velikonoce jsou přede dveřmi, kam na výlet?

„Otázka obsazení trenérského postu je otevřená, na to je ještě příliš brzy. Ani nevím, jak to bude vypadat s kádrem, ale myslím si, že ho máme celkem široký, pokud by mělo přijít doplnění, tak maximálně o jednoho či dva hráče.“