Pokulhávající celky v případě třetího krachu musí prudce smýknout kormidlem a zamyslet se nad jiným kursem, který by je vyvedl z bídy. Podle vítězné partitury zatím hraje rezerva Velkého Meziříčí. Nováček soutěže má na kontě plný počet 6 bodů. V sobotu vyzve Rantířov. Ten se rovněž chlubí pozitivní bilancí bez utržené prohry (jednou vyhrál, jednou remizoval). „Znovu vsadíme na zabezpečenou obranu se zodpovědným přístupem záložníků i forvardů,“ naznačil velkomeziříčský kouč Kamil Krejčí, jehož svěřenci dosud neinkasovali gól.

Na opačném pólu tabulky se krčí Bohdalov a Rozsochy. Obě mužstva potřebují v domácím prostředí bodovat, aby udržela krok se zbytkem soutěžního pelotonu. Bohdalov už může v souboji s Kouty počítat s bekem Michalem Štikarem, který se vrací do sestavy po disciplinárním trestu za červenou kartu ještě z minulé sezony.

„Ale zranění trápí Schneidera a Havlíčka, tedy zkušené opory. Cíl je přesto evidentní. Musíme zvítězit,“ tvrdil předseda bohdalovského klubu Alois Matějíček. Rozsochy se propadly do mizérie v zadních řadách.

Jejich defenzivu zahanbil příděl sedmi branek ve dvou úvodních utkáních. „To je samozřejmě hodně. Na tréninku jsme se zaměřili na zlepšení obranného pojetí,“ uvedl asistent trenéra Pavel Bureš. Cesta k nápravě bude komplikovaná.

Rozsochy totiž přivítají favorita I. A třídy Náměšť nad Oslavou. Výčet víkendových duelů uzavírá Nová Ves, která zítra hostí Stonařov s jasným úkolem vybojovat tři body.