„Domluvili jsme se a budu pokračovat ve Žďáře," potvrdil třiatřicetiletý Veselý.

Po sezoně přitom mluvil o své budoucnosti v FC Žďas nejistě. Nepozdávaly se mu především odchody hráčů a hrozící situace, že by mohl mít tým z města pod Santiniho Zelenou horou problémy s udržením i v divizi. „Je sice pravda, že někteří kluci už odešli, ale podstatné je, že zůstává jádro. Hráči jako jsou Vomela, Šindelka, Bureš a Doležal, takže je na čem stavět. Z B-týmu navíc vyjdou někteří šikovní kluci," podotkl Veselý.

Tomu se zároveň moc nechtělo měnit prostředí. „Je pravda, že už jsem si ve Žďáře zvykl a jsem tady spokojený. Mám tu určité vazby, v kabině je dobrá parta, proto jsme se ještě před dovolenou dohodli na pokračování," vysvětlil zkušený fotbalista.

Do nové sezony půjde vlastně ve stejné pozici, jako do té předešlé. Tehdy plnil roli hrajícího asistenta pod Liborem Štouračem, po jeho odvolání v průběhu jara se pak stal hlavním koučem. Nyní tým přebírá Pavel Kubiš, který dovedl B-tým k vítězství v I. A třídě. „Role hlavního trenéra byla jen dočasným řešením. Já se chci ještě především soustředit na své výkony na hřišti a skloubit tyto dvě věci je dost náročné," podotkl.

Divizi, do které Žďár sestoupil, hrál naposledy za B-tým FC Vysočina téměř před deseti lety. „To už je pravěk, moc si toho nevybavuji," usmál se. Rozhodně se ale nebojí o atraktivitu. „Je tam dalších sedm týmů z Vysočiny, což znamená každou chvíli nějaké derby. Navíc v těch klubech působí kluci, se kterými jsem hrával i v Jihlavě, ve Velkém Meziříčí třeba Pavel Simr s Honzou Šimáčkem, v Polné Michal Lovětínský a tak dále. Určitě to bude z tohoto pohledu pestřejší," ví Veselý.

Jednoduchou soutěž ale nečeká. Svědčí o tom i nevyhlášení postupového cíle. „První rok asi těžko můžeme myslet nějak vysoko. Kádr bude hodně jiný, musí se všechno stabilizovat. Nejdřív je především potřeba, aby tady bylo tak dvanáct třináct kmenových hráčů schopných naskočit do sestavy a k tomu několik posil," dodal Veselý.