„Postihla nás herní krize, která se poprvé projevila ve Ždírci, ale hlavně minulou neděli v prvním poločase s Okříškami. Nedobrý výkon jsme sice po změně stran zlepšili, přesto bychom rádi napravili špatný dojem, který z naší hry cítíme,“ vyjadřuje se kriticky k současnému rozpoložení týmu předseda Nové Vsi František Šandera.

Naproti jeho slovům nelze nováčka nejvyšší krajské soutěže označovat nálepkou neúspěšného mužstva. Oproti jiným zástupcům Žďárska - Vrchovině a Velké Bíteši - nejsou s dvaceti body v kolonce příjmů na devátém místě tabulky v přímém ohrožení sestupu.

„Přesto nehodláme nechat nic náhodě. Chceme bodovat už teď v Moravských Budějovicích. Ale jsme si dobře vědomi síly soupeře, který na jaře ještě neprohrál a hraje v náramné formě. Hlavně doma je takřka k neporažení,“ upozorňuje Šandera, jenž přemýšlí o účinném receptu ke zdolání víkendového protivníka.

„Musíme pozorně bránit a těžit především z brejkových situací. Kádr je kompletní a odhodlaný vyhrát,“ tvrdí předseda Nové Vsi.