Nová Ves to na béčko Žďáru umí. V posledních čtyřech vzájemných soubojích s ním ztratila pouze dva body, což potvrdila i v sobotu. Herní převahu zúročil vedoucí tým okolo 30. minuty, kdy během devíti minut hned třikrát skóroval.

„Utkání jsme měli pod kontrolou, naše góly byly jen logickým vyústěním toho, co se na hřišti dělo. Po změně stran jsme se mohli na těžkém terénu soustředit na klidné udržení výsledku," chválil své svěřence asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.

Domácí si po utkání trochu stěžovali na to, že sudí Holub nechal utkání dohrát. V 58. minutě jej sice pro průtrž mračen přerušil, po deseti minutách se však oba mančafty vrátily na hřiště.

„Terén sice byl hodně těžký, ale určitě ne takový, aby se muselo utkání předčasně ukončit. Obzvláště za rozhodnutého stavu. Myslím si, že by bylo pro oba týmy úplně zbytečné, aby se celé utkání znovu opakovalo," zdůraznil kouč Nové Vsi.

Již třikrát dokázal celek z Novoměstska postoupit do krajského přeboru. Naposledy v roce 2010 pod vedením trenéra Miloše Myslivce. Po třech letech se však poroučel zpět do I. A třídy. Nyní Nové Vsi „stačí" udělat v posledních dvou kolech tři body. „Chceme rozhodnout hned proti Hrotovicím před vlastními fanoušky. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože soupeř stále bojuje o záchranu. V té samé situaci jsou však i Čáslavice, které nás čekají na úplný závěr. I to je o důvod víc, proč nechceme v neděli nic ponechat náhodě," podotknul Josef Starý.

Velkou radost si v sobotu prožila Radešínská Svratka. Nováček východní skupiny I. B třídy předvedl proti Křoví ve druhé půli velkolepý obrat z 0:2 na 6:2 a radost ze záchranářské definitivy tak vypukla naplno.

„Ale i za nepříznivého stavu jsem věřil, že vyhrajeme. Bylo pouze otázkou času, kdy protrhneme střeleckou smůlu. Vždyť jen do páté minuty, kdy bylo utkání kvůli silnému dešti přerušeno, jsme měli tři čisté gólovky," přiznal lodivod nováčka Michal Strachoň.

Do karet „Radešínce" zahrála také prohra béčka Bystřice na půdě Velké Bíteše. Dvě kola před koncem tak mají Svratečtí nedostižný náskok sedmi bodů.

„Radost byla veliká, do přeboru jsme se nechtěli vracet hned po roce. Máme v týmu hodně mladých kluků, kteří na I. B třídu určitě mají," říká trenér letošního nováčka.

Ačkoliv to po vydařené úvodní třetině ročníku málem vypadalo na boj o špici tabulky, nakonec jsou ve Svratce rádi za včasnou záchranu. Sezona bude i tak hodnocena jako úspěšná.

„Boj o záchranu jsem si dlouho vůbec nepřipouštěl, ale pak nám do toho hodně zasáhla vlna zranění. Sestava se nám začala sypat, i proto si cením toho, že jsme si v této obtížné situaci dokázali zajistit účast v příštím ročníku I. B třídy už dvě kola před koncem," pochvaloval si Michal Strachoň.