Letošní situace? Tři zápasy, jediný bod, k tomu již dvě červené karty. Svěřenci Vítězslava Machatky ani letos nevkročili do soutěže pravou nohou.

„Pokud hráči nezmění svůj přístup k zápasům, budeme mít velké problémy," říká zkušený kouč.

I přes poměrně příznivý los se celku z Novoměstska začátek ročníku nevydařil. Po těsné prohře v Chotěboři a domácí remíze se Ždírcem, přišla vysoká prohra 2:5 v Moravských Budějovicích. „Hrubými chybami v defenzivě soupeřům góly doslova nabízíme, sami se na každou branku neuvěřitelně nadřeme. Třeba první inkasovaný gól v Budějovicích. Náš obránce podskočí jednoduchý balon a v následujícím souboji si Petr Šandera trochu nešťastně, ale zároveň zbytečně, vstřelí vlastní gól," trápí Machatku.

V dalším kole Nová Ves přivítá Jaroměřice, které také zrovna nezáří. Jaká taktika povede ke třem bodům?

„Především si všichni musí uvědomit, že pouze stoprocentní koncentrace a odpovědná defenziva povedou k první výhře. Už si nemůžeme dovolit podobné chyby jako v předešlých zápasech," ví Machatka. Ten ještě čeká na možné posílení kádru. Nedělním kolem totiž vyprší pětizápasový trest Pavlu Škachovi, o jehož příchodu Nová Ves jedná s Přibyslaví. „Vedení mi slíbilo, že jeho hostování v průběhu tohoto týdne dotáhne do konce," věří kormidelník Nové Vsi Vítězslav Machatka.