VELKÉ MEZIŘÍČÍ - KONICE 2:0

Hodně úzko bylo v prvním poločase početnému zástupu domácích fanoušků, kteří sledovali kombinačně vyspělejší představení zkušené Konice. Hosté dvakrát nebezpečně zahrozili a jejich střely skončily těsně mimo tyče velkomeziříčské branky.

Domácí byli gólové radosti také blízko. Pokorný metr před prázdnou branku nedokázal zkrotit prudký míč a usměrnit ho za čáru. Muchovu dělovku vytěsnil brankář na roh. Ve druhé části se obraz hry změnil. Velké Meziříčí působilo svěžím dojmem a svoje zlepšení podtrhlo prvním zásahem. Hortův rohový kop poslal Pánek z první do tyče, odražený balon Pokorný přiťukl Staňkovi, který se nemýlil.

Za necelých deset minut přidali domácí pojistku. Staněk poslal centr Pokornému, a ten hlavou zavěsil. V závěru Velké Meziříčí podržel Invald, který zneškodnil tutovku hostů.

Góly: 53. Staněk, 62. Pokorný. Rozhodčí: Drápal. ŽK: 1:4. Diváci: 450. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Invald - Krejčí, Václavek, Galia, Mucha - Pánek, Ambrož (78. Průša), Němec (91. Netolický), Pokorný, Hort (82. Veselý) - Staněk.

HARTVÍKOVICE - ROUSÍNOV 2:1

Hosté byli v první půli jasně lepší a ve 32. minutě je poslal do vedení Zavřel. Hartvíkovice se probudily až po přestávce, a už v 54. minutě vyrovnal z pokutového kopu Záviška, když hostující obrana zastavila nedovoleně Vybírala.

O šťastném vítězství domácích rozhodla tečovaná střela z velké dálky Vodičky, která k překvapení všech skončila až v síti. V závěru si Rousínov vytvořil velký tlak, ale vyrovnat se mu nepodařilo. „Se štěstím jsme vyhráli, ale nemusí nám to bohužel stačit,“ říká kouč Hartvíkovic Jiří Hajský.

Góly: 54. Záviška (PK), 68. Vodička - 32. Zavřel. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Chalupa - Bdžoch, Chládek, Vodička, Zedníček - Matějek (57. Franěk), Bernát, Záviška (72. Kašpar), Vybíral - Neumann, Novotný.