„Gól jsme dostali brzo, ale je lepší ho dostat v první minutě než v devadesáté. Jinak jsme byli jednoznačně lepší. Kluci byli dobře namotivovaní a o poločase na nich bylo vidět odhodlání,“ uznal žďárský trenér, podle kterého soupeř po vstřeleném gólu začal v osmi lidech bránit.

„Betonovali to a snažili se rozkouskovat hru. Nevím, jestli měli jen špatný den, ale vůbec mě fotbalově nepřesvědčili. Byl to zatím nejslabší tým, proti kterému jsme na podzim hráli,“ pokrčil rameny Nedvěd.

Hlavním problémem předvedené hry Velkého Meziříčí byla brzká střídání. Do 38. minuty totiž velkomeziříčský kouč musel poslat na hřiště tři nové hráče.

„Do té doby jsme hráli tak, jak jsem chtěl, ale pak museli kvůli zranění jít dolů Dufek, Berka i Beran. Jenže nemáme útočníky, a tak musel do hry zasáhnout Kratochvíl, který má tréninkové manko, a místo druhého útočníka šel Macháček, což je záložník,“ prozradil Milan Volf, který tak neměl jinou možnost, než stáhnout hru na jediného hrota.

Ovšem hráči nedokázali vepředu podržet balon, a tak se na obranu celku z města pod dálničním mostem valil jeden útok za druhým. „Když se to na vás valí, tak to nejde vydržet celý zápas, a když si oddychnete, tak přijde trest,“ je si vědom velkomeziříčský šéf lavičky, který tak shání střelce, kde se dá. „Máme vytipované hráče, jenže je to o financích, ale v naší situaci útočníka potřebujeme.“

Kratochvílovi bude chvilku trvat než nabere zpět ztracenou kondici a Dufkovi se obnovily problémy s operovaným kotníkem. Navíc Velké Meziříčí ve Žďáře nepodržel ani gólman Chalupa, kterého nachytal na hruškách Petr Sysel. „Hráče jsem upozorňoval na to, že Chalupa chodí hodně vysoko z branky, a aby toho zkusili využít. Jednou se to povedlo, když to Sysel perfektně trefil ze čtyřiceti metrů,“ pochvaloval si žďárský lodivod, jehož svěřenci pak měli ještě další dvě možnosti z podobné pozice uklidit balon do sítě.

„Jenže jednou šla střela těsně vedle a jednou to gólman vytáhl konečky prstů.“