Týmy z kraje nakonec hrály hlavní roli především na špici tabulky. Ať už jde o první Velké Meziříčí, či dlouhou dobu druhý Havlíčkův Brod. Právě nováček soutěže byl nejpříjemnějším překvapením. „Zejména po neúspěšném startu to překvapení bylo. Hodně nám v první části sezony pomohli futsalisté a také střelecká potence Míči se Sklenářem," vyjmenovává důvody úspěchu trenér Richard Zeman, jehož celek nakonec obsadil solidní čtvrtou příčku.

O stupínek výš se umístila Vrchovina, kterou shodou okolností v minulosti trénoval. Tým z Nového Města na Moravě tak obhájil třetí příčku z minulého roku, čímž potvrdil příslušnost k elitní trojce.

„Cílem sice bylo druhé místo, ale i tak můžeme být spokojeni, zejména s herním projevem to šlo nahoru," podotkl kouč Marek Štukhejl.

Lídr měl výborný vstup

Na úplném vrcholu skončilo Velké Meziříčí. Zejména podzimní suverenita byla rozhodující. „Ve druhé části nám trochu docházel dech. Bylo to zapříčiněné také tím, že se na nás chtěl každý vytáhnout. Divizní vítězství beru jako vrchol čtyřleté práce, kterou jsme tu tehdy započali," řekl trenér mistra soutěže Libor Smejkal.

Velkým překvapením je umístění Staré Říše, u které panovaly vzhledem k úzkému kádru největší obavy, že se ve své druhé divizní sezoně bude poroučet zpět do krajského přeboru. Ty se však už během podzimu ukázaly jako liché.

„Sezona je z tohoto pohledu velice vydařilá," pochvaloval si kouč Luděk Kovačík. Špatně si nevedla ani Bystřice, která byla v polovině soutěže čtvrtá, a dala tak zapomenout na rok starou zkušenost, kdy se pohybovala na hraně sestupu. Jaro jí ovšem výsledkově nevyšlo.

V dolní polovině tabulky se pohyboval trojlístek Polná, Pelhřimov, Žďár. Poslední dva jmenované celky měly horší podzim. Zejména u FC Žďas, který sestoupil z MSFL, se čekalo o trochu víc. Hned zkraje odvetné části ale oba týmy zabraly a víceméně si udržovaly odstup od nebezpečných pater.

S těmi nejvíce koketovala Polná. Ta šla do sezony s omlazeným kádrem a zejména bez kanonýra Tomáše Kaplana, který se definitivně přesunul na trenérský post vedle Vladimíra Hekerleho.

Už začátek soutěže ukázal, že dole se budou opět pohybovat Napajedla. Tým ze Zlínska sice občas dokázal obrat papírového favorita, na druhý pokus už ale záchrana nedopadla. Očekávalo se, že je o patro níž doprovodí Uherský Brod, ovšem nakonec to byl nováček z Mutěnic. Celek z Hodonínska měl přitom povedený podzim, ale od dubnového vítězství nad Rosicemi získal ve zbývajících jedenácti zápasech pouhý bod a nakonec skončil poslední.