V. MEZIŘÍČÍ – BLANSKO 2:1

Podzimní domácí derniéru začalo Velké Meziříčí zostra. V 9. minutě vyslal Smejkal do úniku Mezlíka, který odcentroval do vápna a nikým nehlídaný Simr svým stým gólem v dresu Meziříčí otevřel skóre. O dvě minuty později bylo v domácím táboře ještě veseleji. Na Dolejšův ostrý centr si naskočil Smejkal a hlavou zvýšil. Blansko se vrátilo do hry v 16. minutě. Pokutový kop sice Kruba Koudelkovi vyrazil, jenže ten samý hráč už se z dorážky nemýlil – 2:1. O pár chvil později mohlo být dokonce srovnáno, ale za Krubou zvonila pouze tyč. Také druhý poločas začali domácí aktivněji. Dvě minuty po změně stran mohl jejich náskok zvýšit Smejkal, ale jeho střela z dobré pozice mířila jen doprostřed branky. Ani z dalších šancí se domácí střelci nedokázali prosadit, hosté však směrem dopředu už nebyli nebezpeční, body tak zůstaly po zásluze doma. „Těší mě, že jsme udrželi podzimní domácí neporazitelnost. Blansko mě překvapilo otevřenou hrou s rychlým přechodem do protiútoku. Zápas se hrál v rychlém tempu, ještě velkou spoustu gólových šancí jsme tentokrát zahodili,“ řekl trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Góly: 9. Simr, 11. Smejkal – 16. Koudelka (PK). Rozhodčí: Klíma. ŽK: 0:2. Diváci: 395. V. Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka, Smejkal (72. Puža), Šuta, Demeter – Simr, Mezlík. Blansko: Flodr – Duda (81. Minx), Koláček, Šplichal, Kučera – Müller (46. Chloupek), Koudelka, Pospíšil, Grómský – Trtílek (60. Kolařík), Píšek. Nejlepší hráči: Mezlík, Krejčí – Koudelka.

VYŠKOV – TŘEBÍČ 6:1

Brankový účet zápasu otevřel už v 10. minutě po centru z pravé strany nikým nehlídaný Kirschner. Další příležitost si hostitelé vytvořili, když Lička tváří v tvář Konvaliny střílel mimo tyče. Ve 28. minutě zahrával Hodinář standardní situaci, před brankou hostí našel volného Kuncla, který hlavou zvýšil. Třebíčští ve 41. minutě zbytečně ztratili míč ve středu pole, čehož soupeř opět využil. Po následném centru do vápna Lička sklepl Kirschnerovi, který překonal Konvalinu potřetí. Třebíč si v prvním poločase mimo utěšené střely Heřmánka zpoza šestnáctky nic nevytvořila. HFK začal po změně stran lépe a v 57. minutě po centru Dočekala snížil hlavou Bogner. Naděje na přijatelný výsledek trvala ale pouze minutu, neboť Lička prosadil ve vápně a vybídl ke skórování Kirschnera, který do prázdné branky završil hattrick. Hosté mohli skórovat podruhé, ale dalekonosná Vavříkova dělovka skončila na břevně. V 74. minutě po další chybné rozehrávce Třebíčských a následném faulu v pokutovém území zahrávali domácí penaltu, kterou Přerovský bezpečně proměnil. Na konečných 6:1 upravil tři minuty před koncem přesnou střelou k tyči Lahodný.

Góly: 10., 41. a 58. Kirschner, 27. Kuncl, 74. (PK) Přerovský, 87. Lahodný – 57. Bogner. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 0:2. Diváci: 191. Poločas: 3:0. Vyškov: Klimeš – Krejčí, Kuncl, Hodinář – Novotný, Přerovský, Jeřábek, Lahodný, Nehyba – Kirschner (80. Bokůvka), Lička (86. Kollár). Třebíč: Konvalina – Vavřík, Komínek, Benda, Chalupa – Bagnon, Heřmánek – Dočekal (78. Ošmera), Duba (68. Karásek), Devaloix – Bogner. Nejlepší hráči: Kirschner, Lička – Bogner.

Ostatní výsledky 14. kola: Olomouc B – Mohelnice 2:0 (0:0), Hulín – Uničov 3:6 (3:0), Líšeň – Hlučín 1:2 (1:2).Slovácko B – HFK Olomouc 4:1 (0:1), Otrokovice – Kroměříž 5:0 (2:0), Zlín B – Petřkovice 6:1 (2:1).

16. Líšeň 15 1 4 10 14:29 7

Příští kolo: Mohelnice – VEL. MEZIŘÍČÍ, TŘEBÍČ – Hulín, HFK Olomouc – Otrokovice, Hlučín – Blansko, Kroměříž – Sigma Olomouc B, Petřkovice – Vyškov, Uničov – SK Líšeň, Zlín – Slovácko B.