Co se událo v oněch šesti dnech mezi zápasy? „Sedli jsme si, a udělali delší rozbor utkání s Vrchovinou. Padla konkrétní kritika na určité hráče. Některým klukům jsem nepřímo naznačil, že pokud si myslí, že mají sestavu jistou, tak se pletou," prozradil trenér Libor Smejkal konkrétní kroky, které vedly k domácímu degustačnímu menu o pěti chodech.

Zase jste se vrátili na vítěznou vlnu. Bylo to utkání opravdu tak jednoznačné?

Hráli jsme velmi dobře. Brzo jsme dali gól, kluci dodržovali všechny taktické pokyny, hráli poctivě odzadu a skvěle nám vycházel rychlý přechod do útoku. Navíc nám šly skvěle standardky, kluci si do těch svých naučených pozic chodili jako při tréninku. Od stavu 3:0 už to bylo jasné, hráči si to užívali a vše jim vycházelo. Je ale potřeba říct, že Pelhřimov zase tak špatný nebyl.

Čím si to vysvětlujete, že jsou vaše poslední výsledky jako noc a den?

Myslím si, že nejvíce to ovlivnila naše téměř kompletní sestava. Až na zraněného Jardu Krejčího jsme nastoupili v ideálním složení. Ale třeba první poločas na Vrchovině od nás nebyl tak špatný, kdyby rozhodčí ukázal větší sebevědomí, mohl dát domácímu obránci po jednom faulu rovnou červenou kartu a celé utkání by určitě tak jednoznačně nedopadlo. Druhým faktem je, že jsme nastoupili v rozestavení 4-4-2, což nám moc nesedělo.

Po derby s Vrchovinou jste svůj mančaft kritikou nešetřil. Přímo jste řekl, že ten zápas hráči odflákli a udělali klubu i sobě ostudu. Jak probíhal týden před utkáním s Pelhřimovem?

Sedli jsme si, a udělali delší rozbor utkání. Padla konkrétní kritika na určité hráče. Některým klukům jsem nepřímo naznačil, že pokud si myslí, že mají sestavu jistou, tak se pletou. Celý týden jsme pak zaměřili na presink a přechodovou fázi. Kluci k tomu přistoupili se vší odpovědností a v neděli se přesvědčili o tom, že to, co se na tréninku učíme, má svůj smysl. Pelhřimovští fotbalisté přitom nejsou žádná ořezávatka.

Proti Pelhřimovu odvedl vysoký standard záložník Miloš Netrda, který byl prakticky u všeho podstatného.

Máte pravdu, odehrál velmi dobrou partii. Hlavně jeho standardky byly jedna jako druhá a to je pak radost hrát. Ale nechválil bych jen jeho. Záložní řadu rozhýbali i Smejkal se Šimáčkem, i oni měli na těch gólech lví podíl.

Je odehraných devět kol a vy už máte za sebou pět krajských derby. Jak jste s nimi spokojen?

Derby má vždycky takový zvláštní náboj, hráči i trenéři se mezi sebou velmi dobře znají, fanoušci obou klubů zavítají na stadion. Máme z nich bilanci dvou výher a tří porážek. Celkově, kdybych to měl známkovat, tak nám dám za tři. Snad to na jaře bude minimálně obráceně. Samozřejmě bych si ale nepřál, aby měl někdo z kraje záchranářské starosti. Pro všechny týmy z Vysočiny je to jak ekonomicky, tak i divácky výhodné, aby nikdo nesestoupil.

Divize už je téměř ve své třetině, vyvíjí se podle předpokladů?

Pro mě je překvapením Vrchovina. Postavení Třebíče a Líšně jsem očekával. Nezvykle vysoko jsme i my, ale když se podíváte na tabulku, tak mezi čtvrtým až patnáctým místem je jen pět bodů, takže to, že jsme dnes pátí, vlastně vůbec není směrodatné. Bystřice neposílila, takže ani ona zatím nepřekvapuje.