To čeká o poznání atraktivnější soupeř. V domácím prostředí bude hostit prvoligové českobudějovické Dynamo. „Sice to bude další zápas navíc, ale rozhodně bych to nebral jako komplikaci. Každé utkání proti prvoligovému týmu je přece svátek jak pro lidi, tak i pro hráče. Těšíme se,“ říká velkomeziříčský trenér Miroslav Karpíšek.

Hosté ze Žďáru však rozhodně z penaltové porážky tragédii nedělali. „Zahrát si proti Českým Budějovicím bylo samozřejmě lákadlo, ale my tenhle zápas brali spíš jako další přípravu. Stále zkoušíme některé hráče a směřovat dva týdny před soutěží všechno na pohár nebudeme,“ potvrzuje kouč Petr Nedvěd.

To v Třebíči byli s porážkou smíření dopředu. S Jihlavou HFK prohrál stejně jako loni 1:4. „Ukázalo se, že mezi mužstvy je velký výkonnostní rozdíl. Jihlava má kvalitní fotbalisty, je to přece jen výběr z dalekého okolí. Připravovali jsme se hlavně na standardky a stejně rozhodly zápas,“ nedělal z porážky vědu nový trenér Libor Zelníček.

Toho však potěšil výkon nové akvizice Jana Karáska, který přichází na půlroční hostování ze Žďáru. „Byl vpředu sám, měl těžkou úlohu. Poradil si s tím dobře, dokonce dal i gól. Věřím, že bude pro naši hru přínosem.“

Pavel Mikeš, Ondrej Dudáš