STARŠÍ DOROST

UHERSKÝ BROD - VRCHOVINA 3:1

Po ospalých deseti minutách se hosté konečně probrali a začali přebírat otěže utkání do svých rukou, z čehož pramenily dvě nadějné příležitosti. Sodomkova a posléze ani Homolkova hlavička se však mezi tři tyče nevešla. A tak šli do vedení domácí, kteří využili zaváhání stoperů. Hráči Vrchoviny však nesložily zbraně, kombinačně se snažili rozebírat obranu soupeře a po zpřesnění finálních přihrávek byl ve vyložené šanci kapitán Králíček.

Ve 30. minutě se však stav neměnil. Svoje zaváhání však napravil o deset minut později, když zakončil pohlednou kombinaci na jeden dotek. Do druhého dějství nastoupila Vrchovina s velice aktivní hrou. Z vypracovaných šancí ale branka nepadla. V 65. minutě začal Brod zcela odpadávat fyzicky.

V tu chvíli však na hřišti začali úřadovat tři arbitři utkání, kteří domácím notně vypomohli. „Hráčů Brodu nebylo jedenáct, ale čtrnáct! Rozhodčí jim zápas vyhráli. Něco takového jsem už dlouho neviděl,“ rozčiloval se po zápase kouč Stanislav Odehnal. Uherský Brod se tak dostával ke standardním situacím a dvě z nich využil. Konečný výsledek je pro starší dorostence velmi krutý.

Gól Vrchoviny: 40. Králíček. ČK: 0:1 (80. Sodomka). Poločas: 1:1. Vrchovina: Chrást - Sklenář, Hofer, Polnický (56. Vaňatka), Pech (85. Prukner) - Blažíček, Pav. Sodomka, Slavíček, Králíček - Homolka, Procházka (72. Janíček).

V. MEZIŘÍČÍ – VESELÍ N. M. 2:3

V prvním zápase na domácím Tržišti se chtěli velkomeziříčtí dorostenci ukázat. Do zápasu vstoupili aktivně a během úvodních šesti minut dvakrát z dobré pozice zaváhal Liška a Smejkal trefil jen levou tyč branky hostí. Jeho druhou technickou střelu ze 14. minuty už musel gólman lovit ze své sítě.

Domácí na hřišti dominovali a po Liškově rohu z 34. minuty, donutil Vítek svým důrazem hosty k vlastenci. Veselí záhy snížilo, když po zbytečném faulu před velkým vápnem využilo standardní situaci.

Druhý poločas nabídl podobný scénář. Domácí tlačili, hosté skórovali. V 64. minutě bylo po rohovém kopu vyrovnáno. A když nedal Mucha hlavičku do prázdné branky, udeřilo po špatné rozehrávce obránce na druhé straně potřetí.

Góly V. Meziříčí: 14. E. Smejkal, 34. J. Vítek. Rozhodčí: Tomášek. Poločas: 2:1. V. Meziříčí: Simandl – Pospíšil, Z. Večeřa, Nožička, Mucha – Kozuň, Vítek, Smejkal, Miškela – Liška, Kuřátko (45. Malec).

MLADŠÍ DOROST

UHERSKÝ BROD – VRCHOVINA 2:0

Do prvního poločasu nevstoupili mladíci zrovna nejlépe, když gólman Jícha neudržel tvrdou střelu z 25 metrů. Rychlým gólem se však jedenáctka z Vysočiny nenechala zvyklat a do konce první pětačtyřicetiminutovky si vytvořila velké množství šancí. Nejblíže brance byl Buřval a v 35. minutě trefil Šimek tyč.

Druhá půle se odvíjela ve stejném duchu. S nadšením hrající hosté, pod dirigentskou taktovkou Křenka a Petra Sodomky, předváděli moderní kombinační fotbal s řadou střel. V 65. minutě ale chyboval do té doby velmi dobře hrající obránce Zelený, který domácím umožnil vstřelit druhou branku

Po dvou zaváháních a velkém množství nevyužitých šancí tak odjíždí hráči Vrchoviny domů s prázdnou.

Poločas: 1:0. Vrchovina: Jícha – Němec, Zelený, Šidlák, Muller - Buřval, Petr Sodomka, Křenek, Nejedlý (50. Krejčí) – Vašíček, Šimek (57. Cecava).

V. MEZIŘÍČÍ – VESELÍ N. M. 1:0

Trenér Velkého Meziříčí měl k prvnímu utkání z čeho vybírat. Z 32 hráčů se dostalo do mladšího dorostu hned osmnáct a to se projevilo na kvalitě předvedené hry. Velmi dobře hrající domácí měli řadu možností na změnu bezbrankového stavu. Prchala hlavou lízl tyč, Bradáčovu střelu zázračně zlikvidoval brankář a Lázničkova střela mířila jen těsně nad břevno.

Jedinou nebezpečnou střelu hostů kryl Homola. V 77. minutě rozehrával rohový kop Láznička, který přesně našel nabíhajícího Poláka a ten nekompromisně zavěsil hlavou do brány. Rozhodl tak o nejtěsnějším vítězství svého celku.

Gól V. Meziříčí: 77. Polák. Rozhodčí: Slezák. Diváci: 40. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Homola – Bradáč, Polák, Štefka, Rosický – Denev (75. Procházka), M. Prchal, Láznička, Bárta – Benedikt (66. J. Vidlák), J. Pól (52. D. Krejčí).

Jiří Bubák