NAPAJEDLA – TŘEBÍČ 1:

V tomto utkání se hra víceméně odehrávala ve středu hřiště. Ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit výraznější brankové příležitosti. Ovšem prosadili se domácí, kdy po brejkové situaci překvapil Melichárek střelou z dálky třebíčského gólmana Koubka – 1:0.

Ve druhém poločase byl k vidění podobný scénář, ale udeřilo na straně hostů. Třebíčskému trenérovi Liboru Zelníčkovi vyšlo střídání na jedničku. Nastoupivší Florián se po sedmi minutách strávených na hřišti nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácí brankou a vyrovnal na 1:1. Ke konci utkání se Napajedla snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale to se jim už nepodařilo.

Góly: Melichárek - 76. Florián. Rozhodčí: Smekal. ŽK: 1:5. Poločas: 1:0. Třebíč: Koubek – Ošmera, Brabenec (69. Florián), Kopeček, Vejmelka – Křivánek (72. Sedláček), Václavek, R. Dvořák, Smažil (90. V. Dvořák) – Koníř, Pospíchal.

V. MEZIŘÍČÍ – BOSKOVICE 1:1

Přestože byli domácí aktivnější, vedení se ujaly Boskovice. Zadákům utekl Havlíček a pohodlně skóroval. Jenomže už po čtyřech minutách si zpracoval na prsa míč Pokorný a vyrovnal. To bylo ovšem naposled, co hostující gólman Švéda inkasoval.

Domácí střelce totiž po celý zbytek zápasu přiváděl doslova k šílenství. Zejména volej Němce a hlavičku Pokorného zlikvidoval bravurně. V závěrečném tlaku Boskovice jen odkopávaly míče do bezpečí a domácí se do šance ani dostat nemohli.

Góly: 12. Pokorný – 8. Havlíček. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 0:0. Diváci: 211. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: R. Invald – Hort, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (65. Loup), Pokorný, Berka – Kratochvíl (75. Klusák), Němec – Durda (83. Beran).

VYŠKOV – ŽĎÁR N. S. 2:0

Zápas hraný převážně ve středu hřiště přinesl ze začátku jen náznaky šancí. Ovšem střely Hirsche a Otoupalíka měly gólové parametry. Jenomže bez úspěchu. V závěru poločasu se pak blýskl Pospíchal, který domácím zlikvidoval tutovku.

Rozhodla tříminutovka po hodině hry. Nejprve se 35 metrů před Pospíchalovou brankou opřel do míče vnějším nártem Lang a ukázkově poslal Vyškov do vedení. Pár chvil poté zakončil akci z boku Mašlej a bylo to o dva góly. Naději mohl v závěru vykřesat Otoupalík, ale bombou do tyče jen potvrdil, že Žďáru prostě není v poslední době přáno. To samé platilo i o Šindelkově hlavičce jen do boční sítě.

Góly: 62. Lang, 65. Mašlej. Rozhodčí: Fojt. ŽK: 2:3. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Sysel, Raška (58. Řeháček), Šindelka, Heide – Bureš, Otoupalík, Mašek (64. Zedníček), Hirsch – Bratršovský, Procházka (68. Uchytil).

ŽDÍREC – ŠARDICE 1:2

Od úvodu zápasu byli hosté nebezpečnější, domácí celek si za první poločas vypracoval jen jednu vážnější šanci. Už v 7. minutě ale mohli jít do vedení hosté. Po špatném ždíreckém odkopu se dostal k míči Crla, ale jeho pokus Žďánský vyrazil.

O chvíli později se opět vyznamenal Žďánský, do úniku se dostal šardický Kopčil, ale ani on na domácího gólmana nevyzrál. Na další vážnější situaci se čekalo až do 30. minuty. To se Šnobl na malém prostoru uvolnil, ale jeho střela mířila nad břevno hostující branky. V 39. minutě padla první branka, Dorotík utekl domácí obraně, na jeho střelu si sice Žďánský sáhl, ale brance nezabránil.

Do druhého poločasu Dekora trochu přeskupila řady a vytvořila si mírnou územní převahu, což přetavila ve vyrovnávací branku v 58. minutě. Šnobl rychle rozehrál standardní situaci na rozběhnutého Hanouska, ten posunul před bránu a Kolouch usměrnil míč do sítě. O čtyři minuty později však hosté znovu vedli.

Domácí nedokázali odkoupnout míč, který se dostal k Štěpanovskému, a ten skóroval. Ždírec mohl ještě vyrovnat, ale Smejkal nemířil přesně a v závěru domácí hráči po rohovém kopu nevyužili zmatků v pokutovém území Šardic.

„Nemáme se rozhodně za co stydět. S obrovským favoritem utkání jsme dokázali držet krok,“ prohlásil po zápase trenér Dekory Marek Štukhejl.

Góly: 58. Kolouch - 39. Dorotík, 62. Štěpanovský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Ždírec nad Doubravou: M. Žďánský – Sobotka, Klupka, Čalkovský, Takacs – Šnobl, Carda, Smejkal, Blažek (73. Máša) – Kolouch, Hanousek.
Ostatní výsledky: Mohelnice - Otrokovice 2:5, Hulín - Líšeň 0:3, Rájec-Jestřebí - Rousínov 1:3, Konice - Protivanov 3:4.