Právě svěřence Romana Kotola čeká velmi důležitý zápas. Na jaře se jim nějak zvlášť nedaří a rázem se namočili do sestupové matematiky. Náskok se ztenčil na čtyři body, ale daleko není ani do středu tabulky.

Otazník visí pouze nad Kratochvílem „S Boskovicemi musíme doma vyhrát, nic jiného nám nezbývá,“ říká rázně velkomeziříčský kouč, který v minulém kole na vlastní oči viděl boskovickou výhru ve Vyškově: „Překvapily mě kompaktní defenzivou. Domácím v podstatě nic významnějšího nedovolily.“

To pro Velké Meziříčí není dobrá zpráva. Forman se totiž na jaře spíše trápí a dobrou obranou rozhodně nevynikal. „Možná jim pomohl šťastný gól. Uvidíme, jak se bude vyvíjet zápas u nás, každý je jiný,“ říká starou známou fotbalovou pravdu Kotol.

Ten doufá, že bude mít k dispozici kompletní kádr. „Otazník visí akorát nad Víťou Kratochvílem. Poslední dobou byl nějak nachlazený, a to se na jeho výkonu v Napajedlech projevilo (Velké Meziříčí prohrálo 4:1 – pozn. autora).“

Jen čtyři remízy

Žďárskému trenéru Petru Nedvědovi je do řeči ještě méně. Aby taky ano. Jeho tým na jaře ani jednou nevyhrál. Za dosavadních osm kol nasbíral tristní čtyři body za remízy. „Hrajeme o čest, ve Vyškově si můžeme napravit pověst,“ hlesl. Jeho tým v domácím prostředí prohrál třikrát za sebou a dokonce ani nevystřelil branku. Naposledy si tři body odvezl Protivanov za výhru 3:0.

„Musíme zlepšit přístup a nasazení. Kdybychom věděli přesně v čem to je, tak to napravíme,“ podotýká žďárský lodivod.

Ve Vyškově jeho tým ovšem snadná práce nečeká. „Pokud si od nich někdo odvezl body, tak se štěstím. Někdy se trápí v koncovce. Náš cíl je jasný – neinkasovat a pokusit si něco vymyslet vepředu,“ dodal Nedvěd.

Třebíč se představí na půdě ohrožených Napajedel, které však poslední dobou vykazují velmi dobrou formu. Právě po vítězství nad Velkým Meziříčím se po dlouhé době dostaly pryč ze sestupových pozic.

Pavel Mikeš, Ondrej Dudáš