Dařilo se i bez útočníků

Starší dorost Vrchoviny vstupoval do sezony s jasným cílem držet se v horní polovině tabulky. Tento cíl se podařilo splnit i přes citelnou ztrátu v podobě odchodu dvou kvalitních útočníků. „Buchta a Sklenář si šli vyzkoušet vyšší soutěž do Brna a do Prahy a jejich 24 branek z minulé sezony nám určitě chybí,“ řekl k odchodu opor asistent trenéra Vrchoviny Roman Wolker.

Další rána pro přišla v průběhu podzimu, kdy se potýkali se zraněními i další útočníci ze soupisce. Vrchovina se i díky tomu nevyhnula během sezony několika zaváháním.

„Letos je soutěž velmi vyrovnaná, prakticky jediná Líšeň se stabilně drží na vedoucí pozici, jinak všechny týmy nějakým způsobem klopýtli, my jsme vybouchli dvakrát, v Humpolci 0:4 a v Židenicích 0:2,“ povzdechl si Wolker.

Naopak pochválit mohl své svěřence za výborně odehrané zápasy s Otrokovicemi, Prostějovem a v Bohunicích, kde Vrchovina zvítězila dokonce 7:0.

Do jarní části sezony chtějí na Vrchovinští zlepšit především útočnou fázi. „Musíme se zlepšit v útoku, zde máme slabinu, ale je jasné, že kvalitního útočníka nevychováme ze dne na den,“ uzavřel Wolker.

Spokojenost zavládla i ve Velkém Meziříčí. I když výsledkově se dorostencům příliš nedařilo, předváděná hra byla dobrá. „Mám radost z toho, že ani jeden soupeř nás vyloženě nepřehrál, v každém utkání jsme si vytvořili šance a hráli minimálně vyrovnanou partii, dokonce i při prohře 4:0 s Třebíčí jsme herně nezklamaly,“ těší trenéra Meziříčí Libora Smejkala.

Jeho mladý tým, ve kterém je dokonce pět hráčů ročník 1992 dělal soupeřům problémy především aktivním presingem. I přes dobré výkony však Smejkala mrzí několik zbytečně ztracených bodů. „Hlavně remíza v Havlíčkově Brodě, kde jsme přišli o výhru až v nastaveném čase a domácí remíza s Kunovicemi jsou kaňkami na naší jinak úspěšné sezoně,“ řekl Smejkal, který chce na jaře hrát ve středu tabulky.

„Určitě nechceme hrát o sestup, pokud se nedostaneme do pásma sestupu, chtěl bych postupně zapracovávat do týmu další mladé hráče,“ dodal trenér Velkého Meziříčí.

----------

Radek Špatka