Zřejmě nejinfarktovější zápas sehrála Třebíč. V Rousínově vedla 1:0, jasně kontrolovala hru a ustála i penaltu Galii. Nerozhodilo ji ani vyloučení gólmana Beera. Přesto domácí po jednom z centrů do vápna vyrovnali.

„V poli to byl vyrovnaný zápas, ale Rousínov byl bezzubý ve finální fázi. Prakticky se nedostal do velké šance, zato my jsme jich neproměnili pět stoprocentních,“ popisuje obraz hry třebíčský kouč Libor Zelníček a pokračuje: „Styl hry se nezměnil ani po vyloučení Michala Beera. Bohužel nám však po centru propadl míč a domácí Buršík vyrovnal.“

Spravedlivá výhra

Přesto se nakonec Třebíč radovala z cenného vítězství. V páté nastavené minutě totiž střídající Křivánek vyzval ke skórování Koníře. „Domácí chtěli vyhrát a otevřeli hru. Několikrát jsme šli do brejku a nakonec se nám podařilo dát gól. Vyhráli jsme spravedlivě, remíza by neodpovídala rozložení sil,“ uzavírá Zelníček.

Velké Meziříčí čekalo na vítězství pět utkání. Povedlo se to až s poslední Mohelnicí, která si se štěstím odvezla jen těsnou prohru 1:0. „Sice náš výkon nebyl úplně optimální, ale vyhráli jsme a tři body se počítají,“ uznal velkomeziříčský trenér Roman Kotol, kterého trochu mrzelo, že brankový příděl v mohelnické síti nebyl vyšší. „Šance jsme na to měli, ale chyběl nám klid v koncovce a od sedmdesáté minuty se na naše kopačky přilepila nervozita.“

Celek z města pod dálničním mostem na jaře tlačí pata v koncovce. „Ze začátku byla naší slabinou obrana, ale po příchodu Jirky Horta a Patrika Muchy se naše defenziva stabilizovala. Ale stále se nám nedaří proměňovat šance,“ je si vědom Kotol, který si nemyslí, že by jeho svěřenci na jaře hráli špatně. Jen se nedostavily výsledky.

Žďár na jaře ani na sedmý pokus nevyhrál. Jeho jediné „jarní“ vítězství se totiž událo už v podzimní předehrávce 16. kola. V tápajících Boskovicích však byl blízko. Hodinu hrál totiž proti deseti. „Domácí rezignovali na útok, stáhli se do vápna a jen bránili. Bohužel jsme neproměnili šance,“ posteskl si kouč Libor Štourač.

Pavel Mikeš, Edita Palkovičková