Fotbalisté Velkého Meziříčí vstoupili do letního drilu minulé úterý, o serióznější přípravě se tedy tak dá hovořit až od začátku týdne. To se projevilo i v prvním herním testu, kdy kombinovaný tým neuspěl v Moravském Krumlově.

Ve středu by však měl proti Jihlavě nastoupit úplně jiný výběr. „Budeme ještě postrádat Pavla Simra, který ještě doléčuje zranění z minulé sezony, kvůli angíně bude chybět i David Komínek. Jinak bychom měli být kompletní,“ tvrdí kouč Libor Smejkal.

Ten si ve střetnutí, kde je jasný favorit, slibuje hlavně důkladnou prověrku zadních řad. „Až na Davida dostanou příležitost všichni defenzivní hráči, kde máme nyní největší konkurenci. Na defenzivu se musíme hodně zaměřit, protože na jaře byla dost katastrofální,“ připomíná bolavou patu Smejkal.

Vysočina vstoupí už za deset dní do nové prvoligové sezony. Tento týden tak odehraje poslední dva přípravné zápasy. Po návratu ze soustředění v Rakousku, kde sehrála dva přípravné zápasy proti německým druholigovým týmům (Dramstadt 0:3, Heidenheim 2:1), se však rozhodně nedá říci, že by už finišovala s laděním základní sestavy pro nejvyšší soutěž.

Ba právě naopak. Od pondělí se s týmem připravují další dva noví hráči. Jsou jimi brazilský levý obránce či záložník Bernardo Frizoni a srbský střední záložník Miloš Milisavljevič. Brazilce zná jihlavský trenér Ivan Kopecký ze společného působení ve slovenské Podbrezové, hráč nastupoval i za druholigovou Vlašim a juniorku Bohemians 1905. Za klokany odehrál i jedno utkání za A tým. Milisavljevič zatím nastupoval v nejvyšších soutěžích Srbska a Bosny a Hercegoviny.
I to naznačuje, že hledání vhodných hráčů nadále pokračuje. „Přestože je liga za dveřmi, na posílení kádru máme stále čas do začátku září,“ vysvětluje ředitel klubu Jan Staněk. „Je tak možné, že přijdou i další změny. I s ohledem na případné neúspěchy našich pohárových zástupců,“ dodává nový šéf Vysočiny.

Po prověrce odehraje Jihlava ligovou generálku v sobotu, kdy na svém stadionu přivítá od 18 hodin reprezentační výběr Bahrajnu.